Dünya'da Korona Virüs Kaç Kişiye Bulaştı

Dünya'da Korona Virüs Kaç Kişiye Bulaştı

2019 yılının aralık ayın'da ortaya çıkan ve tüm Dünya'yı sarsan Korona Virüs salgını süraatle büyümeye devam ediyor. Korona Virüs salgınında birçok ülkenin sağlık sistemi çöktü ve binlerce kişiyi yaşamını yitirdi. Virüs Dünya'da 200'den fazla ülkede tespit edilidi.

 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın 8 Nisan'da gerçekleştirdiği açıklama ile Türkiye'de güncel korona virüs vakaları ve hayatını yitirenlerin sayısı paylaştı. Türkiye'de de süraatle artan vaka ve hayatını kaybedenlerin sayısı endişe verici olarak görülüyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün gerçekleştirdiği vaka ve hayatını kaybedenlerin sayısı ise şu şekilde;

VAKA; 38,226

HAYATI KAYBEDENLER; 812

Taburcu Olanlar; 1,846

 Türkiye, dün açıkladığı '' 4,114 '' vaka sayısıyla ilk defa açıkladığı en yüksek sayıya ulaştı. Türkiye'de durum böyleyken Dünya'da durum nasıl ?

 Korona Virüs Dünya'da Nasıl ?

Dünya'da birçok ülkede oldukça ciddi sıkıntılar getiren salgın, birçok kişiyi yaşamıdan koparttı. Özellikle Amerika, İtalya ve İspanya'da vakalar ve ölüm oranları korkutucu.

Dünya'da Güncel Korona Virüs Vaka ve Hayatını Kaybedenlerin Sayısı

Karantina'da Kişi Sayısı : 3,04 Milyar

Toplam Vaka: 1,517,614

Toplam Ölüm : 88,659

Tedavi Olan :  332,316

Durumu Kritik: 48,092

Durumu Hafif : 1,050,873

 Tüm Dünya'da sayıların yüksek olması oldukça endişe edici bir durum. Uzmanların paylaştıkları, her bir gerekliliği harfiyen yerine getirmekten sakınmayın.

Bu yazı 09 NISAN 2020 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?


Sponsor Bağlantılar

Facebook Sayfamız

Son Yorumlar

Twitter Sayfamız