Dracula Dizisi Geliyor !

Dracula Dizisi Geliyor !

Dracula Dizisi 

Yapımını  BBC ve NETFİLİX'in üstlendiği efsane karakter Dracula'nın Dizi 4 Ocak'ta Netfilix'de Yayında ! 

    Dracula Dizisi 4 Ocak Salı günü Netfilix’de yayınlanacak. Dizi 3 bölümden olmak üzere her bölümü 90 dakika sürüyor. Dünya’da merakla beklenen Dracula dizisinin oyuncuları ise  Claes  Bang’e  John  Heffernan,  Joanna  Scanlan,  Dolly Wells,  Sacha Dhawan, Jonathan Aris, Morfydd Clark, Paul Brennen, Sarah  Niles,  Sofia  Oxenham .  

  

MERAKLA BEKLENEN DİZİNİN FRAGMANI 

 

   Televizyon kültrünün yavaş yavaş yok olması hemen ardından Dijital kuruluşların artması ortalığı oldukça gerdi. Geçtiğimiz  aylar'da  Netfilix ve  Amazon'nun  yarışısına  Disney+ ve Apple TV+ 'te eklendi. Rakiplerin sayısını artması üzerine Dijital Platformlar orijinal içeriklerini üretmeye ağırlık verdi. Netfilix’in özellikle son yıllar da Türkiye orijinal içeriklerine ağırlık vermiş durumda. Türkiye pazarının Netfilix için oldukça önemli olduğu yadsınamaz bir gerçeklik. Netfilix, son hamlesiyle kült bir hikayeyi tekrar uyarlıyor ! 

 

 NEDİR BU DRACULA ? 

 1800’li yılların sonlarına doğru İrlandalı yazar; Bram Stoker, Dracula adın da bir kitap yazdı. Ve kitap yayınlanır yayınlanmaz birçok dilde çevirisi yapıldı, milyonlar sattı. Dracula kitapı uyarlanma sayısı en fazla olan kitaptır. Onlarca filmi çekilmiştir. 

 

 

DRACULA’NIN KONUSU  

jonathan Harker, olumlu dürüst geleneklere bağlı, ölçülü, bazı konularda utangaç kahramanımızdır. Victoria çağının tipik bir İngiliz kent soylusudur. Kimi zaman hazırlıksız, kimi zaman neredeyse saf pozitivist bir insandır. Batıl inançları olmayan, etrafında kümeleşen korkulardan, dehşetlerden etkilenmeyen biridir. Ama bu sadece işin başında olur. Borgo Geçiti'ni geçtikten sonra, Dracula'nın şatosuna varıp ve şatonun sahibi ile tanıştıktan sonra durum değişir; Çünkü Vampirler gerçekten de vardır. 

 

 

 

 

Bu yazı 04 OCAK 2020 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?


Sponsor Bağlantılar

Facebook Sayfamız

Son Yorumlar

Twitter Sayfamız