Doktor Ferman'ın sırrı çözüldü!

Doktor Ferman'ın sırrı çözüldü!

Mucize Doktor 13. Bölümünde Ters Köşe 

 

      Fox Tv’nin reyting rekortmen dizisi Mucize Doktor, 13. Bölümü yine milyonları ekrana kilitledi. Yayınlanan bölümde oldukça duygusal sahneler vardı. Ayrıca  dizinin ilk bölümünden bu yana Doktor Ferman’ın geçmişindeki sırlarda ortaya çıkmaya başladı. 

   Mucize Doktor 12. Bölümün’de Ferman, Beliz ile tartışmasından sonra tamamen kendi iç dünyasına çekilmişti. Mucize Doktor’un 13. Bölümünde Ferman’ın 15 yaşındaki bir hastası Doktor Ferman’ı geçmişiyle yüzleştirdi. Bölümde, Beliz’e ulaşamayan Ferman, hastanın geçmişini hatırlamasıyla tamamen çöktü.  

 

 

 

   İlerleyen sahnelerde Ali’nin bir hastanın eşi’nin kardeşleri tarafından şiddete maruz kaldı. Tam o sırada Ferman, Ali’nin şiddet gördüğünü farkederek Ali’yi kurtardı. Ferman, Ali’yi kurtarırken flasbacklerle Ali’nin ölen abisinin imajı Ali’nin zihninde Ferman ile eşleşti. Ali, Ferman’a ‘’ abi ‘’ diyerek seslenip sonradan toparlamaya çalışması ise bur durumu tamamen somutlaştırdı.  

 

  Ali’yi kurtaran Ferman, Ali ile birlikte o geçmişini Ali ile paylaşmak üzere yol aldı. 13. Bölüm boyunca seyirci ara ara geçmişinden ipucular verilen Ferman’ın gizli geçmişi Mucize Doktor 13. Bölümünde tamamen netleşti. Bir bakım evine giden Ferman ve Ali, içeriye girdiklerinde Ferman’ın    ‘’ Boncuğum’’ diyerek birisine seslenip, sarılması üzerine tüm sır çözüldü. Ali’nin şaşkın ve tuhaf bakışları, Ferman’ın ağlak suratı ile oldukça duygusal sahneler gerçekleşti. Ferman'ın kimseyle paylaşmadığı gerçek ise bakıma ihtiyacı olan, hasta bir kız kardeşinin olmasıydı. Ferman, kız kardeşinin bu durumda olmasına sebebin de kendisi olduğunu söyledi. Yani Ferman, vicdan azabı çekiyor.

  

    Ferman’ın ağlaması üzerine Ali, yaklaştı. Ali, dokunmaya çalışmasına rağmen beceremedi ilerleyen saniylerde ise önce omuzuna dokunabildi sonrasında ise Ferman’a sarıldı. Ferman, şaşkınlık içinde kıvranırken Ali’ye sıkıcı sarıldı. Ali’nin bu büyük tabusunu yenmesi kendi gözünde Ferman’ı kendi abisiyle eşleştirmesi üzerine kurulu. 

   Diğer bir ters köşe ise herkesin Ali’nin Nazlı’ya dokunabilmesini  beklerken Ali’nin Ferman’a bırakın dokunması, sarılması oldu. Bu durum oldukça şaşırtıcıydı.

  Ferman’ın Ali’yi ilk zamanlarda istememesinin sebebini şu an seyirciler çok daha iyi anlayabiliyor. Ferman’ın acı ve gizli sırrı artık çözüldü, Ali ise kendisi için çok büyük bi’şey olan dokunabilme tabusunu hayali olan Ferman ile yıkabildi.... 

    

 

Bu yazı 05 ARALıK 2019 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?


Sponsor Bağlantılar

Facebook Sayfamız

Son Yorumlar

Twitter Sayfamız