Canlı tv izle

Canlı tv izle
izle9'dan yüzlerce tv yayını içinden istediğinizi seçip ücretsiz 7/24 izleyebilirsiniz. İnternette onlarca tv izlemesi sitesi var fakat çoğu tüm kanalları ve özel kanal seçimlerine yer vermiyor. Bizler sitemiz üzerinden sizler için özenle seçilmiş kanalları tamamen yasal olarak ulaştırıyoruz. Kalitemize o kadar güveniyoruz ki Canlı tv izle denince ilk akla ilk izle9.com geliyor. 

Yayıncılık üzerine yazılmış ve yayın yapmak isteyen tv yayınları stream internet yayınları hakkında bazı konuları araştırıp sizin için derledik. Aşağıdaki başlıklar ve içerikler yer almaktadır. İyi seyirler..


Canlı Yayın İzle
Canlı yayın artık başta TV ve radyo programları olmak üzere internetin de en popüler yayın türlerinden biri haline gelmiştir. Artık izlediğimiz bir hayli programı canlı olarak izliyor ve o an doğaçlama ve daha tabii şekilde gelişen yayınlardan yararlanıyoruz. Canlı yayın izle kelimesi bu arada internet dünyasında kullanıcılar tarafından da en çok kullanılan kelimelerden biridir. Öyle ki bu arama kelimesiyle beraber Google gibi arama motorları üzerinden canlı yayınları izleyebileceğiniz kaynaklara erişebilirsiniz.

Canlı Yayın Yapma
Belli bir seyirci kitlesine sahipseniz veya sosyal medya üzerinden izleyen bir grubunuz bulunuyorsa yayınlarınızı canlı olarak hazırlayıp hem kitlenizle hem de diğer kullanıcılarla kolayca paylaşabilirsiniz. Canlı yayın hazırlamanın ilk adımı ve en ehemmiyetlisi araçlarınızı ve hem de metodunuzu seçmektir.

1. Araçlarınızı Seçin
Canlı yayın yapmaya karar verdiyseniz şimdi hangi araçları kullanacağınıza da karar vermeniz gerekiyor. Kolay bir yayın yapacaksanız mobil alet veya tabletlerinizin kamerasını kullanarak Twitter’ın sunduğu Periscope’la yayınlarınızı hemen gerçekleştirmeye başlayabilirsiniz. Bilgisayarınız veya web kamerasını da mı işin içine sokmak istiyorsunuz? ÖYLEYSE biraz daha ayrıntıya girmemiz gerekecek.

2. Yayın Ağına Karar Verin
Canlı yayınlar için son zamanlarda en çok seçenek edilen format bir web kamerası veya bilgisayara bağlanan kameralar yardımıyla yayınızı web servisleri üzerinden sunmaktır. Tabii alternatif olarak bu işi profesyonel manada yapan ve çok teknik konularla bağdaştıran kişiler de var. Biz işi biraz daha sathi tutacağız ve hangi yayın ağını kullanmanız gerektiği ile ilgili size küçük teklifler sunacağız;

YouTube; Kanalınız aracılığıyla canlı yayınlar gerçekleştirebilir ve gerçekleştirilen yayınları daha sonra da kanalınız üzerinden izlenmesine imkan sunabilirsiniz. Fiyatsız ve bir o kadar da hızlıdır. Ancak canlı yayına başlamak için YouTube’un koşullarını yerine getiren bir hesaba sahip olmanız gerekecek.
Google+ Hangouts On Air; Kolayca canlı yayınlar oluşturabileceğiniz ve hem de bu yayınları grup konferansı olarak da arkadaşlarınızla gerçekleştirebileceğiniz bir yayın ağı. Kayıt olması kolay ve yayına başlamak için beklemenize gerek yok.
YouNow; Bir hayli popüler YouTube kullanıcısının dahi daha sonradan geçiş yaptığı, şuan internet kullanıcıları arasındaki en popüler canlı yayın ağıdır. Yapacağınız yayınlar ile gelir ele geçirebilecek olmanız da işin bir diğer güzel yanı.
3. Yayınınıza Başlayın!
Bu üç maddeyle kararlarınızı verdiyseniz artık yayın için kullanacağınız araçla hangi yolu ve hangi popüler ağları seçenek edebileceğinizi biliyorsunuz. ÖYLEYSE artık canlı yayınızı sunup, takipçilerinizle paylaşmaya hazırsınız demektir.

Bu konu eski bir konu güncellenen bilgiler ile yakında sitemizde yayınlayacağız.

Bu yazı 20 EKIM 2019 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?


Sponsor Bağlantılar

Facebook Sayfamız

Son Yorumlar

Twitter Sayfamız