Bilim Kurulu Üyesinden Açıklama

Bilim Heyeti Üyesinden Açıklama

Enfeksiyon Hastalıkları ve Muayenehane Mikrobiyoloji Uzmanı ve Klimik Derneği İdare Heyeti Azası Prof. Dr. Bülent Ertuğrul, bugün Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Heyeti'ndan yeni bir rehabilitasyon kılavuzu geldiğini söyledi. Prof. Dr. Ertuğrul, "O rehabilitasyon kılavuzuna göre, artık biz çok erken dönemlerde de hastalığı rehabilitasyon etmeye başlayacağız" diye konuştu.

CCN Türk’te konuşan Prof. Dr. Ertuğrul, bugün yeni gelen rehabilitasyon kılavuzuna göre salgının kapı araladığı hastalığın erken dönemlerde de tedavi edileceğini söyledi. Ertuğrul'un yaptığı açıkalam şöyle;

"Bugün yeni bir tedavi kılavuzu daha geldi Sağlık Bakanlığı Bilim Heyeti’ndan. O rehabilitasyon kılavuzuna göre, artık biz çok erken dönemlerde de hastalığı rehabilitasyon etmeye başlayacağız. Başka bir deyişle pozitif olarak bulduğumuz her hastaya hemen hemen rehabilitasyon vereceğiz. Bu pozitif bir gelişme. Hastalık akciğer belirtileriyle izlemeden daha da ağır tablolar oluşturmadan hastalığı tedavi etme talihine sahip olacağız."

 

Bu yazı 09 NISAN 2020 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?


Sponsor Bağlantılar

Facebook Sayfamız

Son Yorumlar

Twitter Sayfamız