Beren Saat'in Cürretkar Sahnesi

Beren Saat'in Cürretkar Sahnesi

Netfilix’de Beren Saat’in Başrolünü Oynadığı Atiye Dizisi Bugün Netfilix’de Yayınlandı ! 

 

   Netfilix, Türkiye yapımı Atiye Dizisi bugün yayınlandı. Atiye dizisi Netfilix’in ikinci Türkiye yapımı dizisi. İlk sezonu 8 bölüm olan dizi de Mehmet Günsür, Melis Sözen ve Beren Saat gibi oyuncular başrol oynuyor. Atiye dizisinin ilk bölümün de  Beren Saat ve Mehmet Günsür’un sevişme sahneleri dikkat çekti. 

 
  Türkiye dizi ve film üzerine çok alışık olmadığımız sahnelerin  Netfilix’de  gerçekleşmesi oldukça güzel bir durum. Dünya sinemasın da oldukça alışıkoluğumuz sahneler, Türkiye Sinemasın da tabu haline gelmiş durumda. Tabu haline gelen sahnelerin çekilmemesi hikayenin ve karakterin anlatımını zorlaştırıyor ve inandırıcı kılmıyor.

   Cürretkar Sahneler Çekilmeden Hikaye Anlatılamaz Mı ? 

 Cesaret isteyen sahneler çekilmeden de hikaye anlatılabilinir. Lakin, cesaret isteyen sahnelerin çekilmesi bizlere hem karakter hem de hikaye anlamında güç katacaktır. Hikayenin ilerlemesi, karakterin gelişimini bizlere daha iyi sunacaktır. Maalesef Türkiye’de bu tür cesaret isteyen sahneler oldukça az sayıda çekiliyor. Bunun sebebinin Türkiye toplumunun buna tabu olarak yaklaşması. Ayrıca sevişme sahneleri TABU olurken, Kadına şiddet sahneleri, aile kavramlarının yerle bir edilmesi, insan öldürme sahelerinin NORMALLEŞMESİ oldukça ironik  ve saçma kalıyor. 

Atiye Dizinin Konusu 

  İstanbulda rahat bir hayat süren genç bir ressam olan Atiye ( Beren Saat ) , Göbekli Tepede yapılan bir araştırmaya katılarak Göbekli Tepeye gider.  Yapılan araştırmalarda Arkeolog Erhan ve Atiye buldukları sembolun mistik güçleri olduğunu fark ederler.  Sembol sayesine karanlıkta kalan tarih ve sırları yavaş  , yavaş aydınlanıcak . Ruhani güçlerle birlikte tapınakda kalan Atiye’ye aklına gelmeyen birçok konuyu kendisine soracaktır… 

 

 

 

 

Bu yazı 27 ARALıK 2019 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?


Sponsor Bağlantılar

Facebook Sayfamız

Son Yorumlar

Twitter Sayfamız