Afganistan’dan Şok Çukur Kararı!

Afganistan’dan Şok Çukur Kararı!

Show Tv ekranlarından yayınlanan Çukur dizisi reyting rekorları kırmaya devam ediyor. Dizi uluslar arası çaptaki başarısını gün geçtikçe göstermeye devam ediyor. Birçok ülke’de yayın hakları satın alınan Çukur, Afganistan’da yayınlanmaya devam ediyor. Afganistan’dan gelen talep ise oldukça dikkat çekti!

Afganistan, Çukur Dizisinin Yayınlanmasını İstemiyor!

Çukur dizisi, Afganistan’ın en büyük televizyon kanallarından birisi olan Tolo kanalında yayınlanmaya devam ediyor. Afganistan yayın yapan kanal Çukur dizisini ilk sezonu yayınladı. Gelen reytingler ise dizinin oldukça izlenil olduğunu gösteriyordu. Dizinin ikinci sezonu Afganistan’da yayına girmeyi beklerken şok yaşandı.

Afganistan Enformasyon ve Kültür Bakanı Şiva Şark, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımıyla, Tolo televizyonunun Çukur dizisini kaldırmasını talep etti. Ardından bakınlığın yaptığı açıklama ile toplumun psikolojik durumu ve kötü örnek gösterilmesinden kaynaklı endişe duyulduğunu iletti. Kültür Bakanı Şiva Şark, yayıncı kanala mektup yazdığını, dizinin toplumda yaratacağı etkiden kaynaklı endişe duyduğunu ve dizinin yayından kaldırılması gerektiğini belirtti. Bakan, aksi taktirde resmi olarak gerekli mevzuatların yerine getireceğini belirti. Dizinin Afganistan’daki geleceğinin ne olacağı bilinmiyor.

 

Bu yazı 30 MAYıS 2020 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?


Sponsor Bağlantılar

Facebook Sayfamız

Son Yorumlar

Twitter Sayfamız