5 Mayıs Korona Virüs Tablosu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 5 Mayıs yani bugünkü gerçekleşen vaka ve hayatını kaybedenlerin sayısını paylaştı. Sağlık Bakanı paylaşımında gerekli önlemlerinde altını çizmeye devam etti.

 

2019 yılının Aralık ayın'da görülmeye başlanan  ve kısa bir süre'de tüm Dünya'ya yayılan salgın, an itibari ile 4 milyon'a yakın insanı enfekte etti. 250 Bin'den fazla insan hayatını yitirdi. Enfekte olan vakaların 1 ilyon 250 binden fazlası tedavi edilerek, taburcu oldu.

Son zamanlarda Türkiye ve Dünya'da azalma olduğu gözlemlenen salgın'a dair iyi haberler gelmeye devam ediyor. Dünya'nın birçok ülkesin'de seyrekleşmeye başladı. Türkiye'de de son bir haftadır olumlu bir tablo yayılmaya devam ediyor.

Uzmanlar bu tabloyu koruyabilmemiz için önlemlere en sık şekilde riayet edilmesi gerektiğini bildirdi. Uzmanlar, olası bir gevşeme halinde Türkiye'nin manevi ve maddi olarak yıkıcı bir zarar göreceğini, çok daha fazla insanın ölebileceği bilgisini verdi.

 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca şu sözleri ekleyerek, 5 Mayıs Korona Virüs tablosunu paylaştı.

 

'' Yoğun bakım hasta sayısı, entübe hasta sayısı ve vefat sayısında düşüş devam ediyor. Yeni iyileşen hasta sayısı, başarının diğer göstergesi. Vaka sayısında, seyirde görülebilecek kısmi bir artış var. Yeni bir dönemdeyiz. Salgına fırsat tanımamalıyız. ''

 

Bu yazı 05 MAYıS 2020 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?


Sponsor Bağlantılar

Facebook Sayfamız

Son Yorumlar

Twitter Sayfamız