Yılmaz Güney İzle , Yılmaz Güney- Umutsuzlar İzle , Yılmaz Güney Filmleri İzle 

Yılmaz Güney İzle , Yılmaz Güney- Umutsuzlar İzle , Yılmaz Güney Filmleri İzle 

 

 Umutsuzlar - Yılmaz Güney İzle 

 

  Umutsuzlar filmi 1971 yılında senaryosunu Yılmaz Güney’in yazıp, yönettiği ve oynadığı filmdir. Umutsuzlar filmi Yılmaz Güney’in en sevilen birisi olmakla dikkat çeker. Yılmaz Güney, uzun bir süre kendi sinemasını yaratmak için ‘’piyasa’’ filmleri çekti. Umutsuzlar filmi de aynı şekilde bu listenin arasına dahil olur. Yılmaz Güney, bu tarz da birçok sinema filminde yer almış, daha sonrasında kendi sinemasını yaratarak, Dünya Sinemasına atılmıştır. 

 Yılmaz Güney Film İzle, Yılmaz Güney Umutsuzlar Filmi, Umutsuzlar Fuul-HD İzle  

 Umutsuzlar Filmi Konusu 

   Kabadayı Fırat'la (Yılmaz Güney), balerin Çiğdem'in (Filiz Akın) aşk öyküsü "Bu yorgun mavi deniz, martılar ve vapur düdükleri hep o sessiz ve sıcak bakışlı adamı hatırlatmaz mı Çiğdem'e? Güldüğünü hiç görmediği, yüzünde binlerce kederin yaşayan izlerini taşıyan o adamı. Günlük gazetelere bakarken, içini ürperten gizli bir telaşla çevirirken sayfaları niye kokardı Çiğdem ve neden her sabah, her akşam aynı sıkıntıları, aynı heyecanları taşımaktan yorulmuş yüreği bir serçe yüreği gibi çarpardı. Korkusunun nedenlerini çok iyi bilirdi yakınları. Bir sabah, Çiğdem'in istemediği, fakat O'nu tanıyanların kaçınılmaz gördükleri bir sonun resimleriyle dolu olmayacak mıydı gazeteler? Su testisi su yolunda kırılmayacak mıydı? O'nun, o sıcak ve sessiz bakan, bakarken kaçınılmaz sonunu duyurtan hüzünlü sevgilinin ölmüş, kanlara bulanmış resmini görmeyecek miydi gazeteler?"  
 

 Yılmaz Güney Umutsuzlar Filmi İzle, Yılmaz Güney İzle 

 Yönetmen:Yılmaz Güney  

Senaryo:Yılmaz Güney  

Yapımcı:İrfan Ünal 

 Müzik:Yalçın Tura  

Görüntü Yönetmeni:Gani Turanlı  

Oyuncular:Yılmaz Güney,Filiz Akın,Hayati Hamzaoğlu,Memduh Ün,Tuncer Necmioğlu,Nihat Ziyalan,Refik Kemal Arduman,Yeşim Tan,Kazım Kartal,Ceyda Karahan,Hikmet Taşdemir,Mehmet Büyükgüngör,Eriş Akman,Nizam Ergüden,Mustafa Alabora  
 

 Sitemizdeki diğer filmleri izlemek isterseniz BURAYA tıklayabilirsiniz. Film ile ilgili yorumlarınızı esirgemeyin.  

 

Bu yazı 26 ARALıK 2019 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?


Sponsor Bağlantılar

Facebook Sayfamız

Son Yorumlar

Twitter Sayfamız