Yedinci Mühür İzle

Yedinci Mühür İzle

Yedinci Mühür İzlemek için doğru adrestesiniz. 1957'de İsviçre'de adı sanı bilinmeyen bir yönetmen, Yedinci Mühür filmini çekti. Film gösterimlere girdiği gibi Dünya'da yankı uyandırdır. Dünya'nın en prestijli film festivali olarak gösterilen ; Cannes Film Festivali, Filme vereceği ödülü seçemedi ve Cannes Film festivali tarihinde bir ilk gerçekleşti; Yedinci Mühür Filmine ödül vermek için ; şiirsel film alanı açıldı.

 

 

Yedinci Mühür o yil birçok festival'den ödüllerle ile döndü. Filmin yönetmeni İngber Bergman tüm Dünya tarafından bilinen ünlü bir yönetmendi artık. Yedinci Mühür, sinema'da nihenk taşı olarak görülmektedir. Yüzlerce yönetmeni etkilemiş, etkilemeye devam etmektedir. Dünya'yı varoluşunuzu sorgulayacağınız bir film izliyorsanız, karşısınız'da Yedinci Mühür !

 

Yedinci Müfür Filmi'nin Konusu Nedir ?

Orta Çağ, Avrupasın'da veba baş göstermiştir. İnsanlar, ölüm ile içi içe bir yaşam sürmektedir. Din adamları ; Veba'nın lanetinden kurtulmak için insanları diri diri yakmaktadır.  Şövalye Antonius Block, şeref ve sadakat üzerine 10 yıldır Haçlı Seferleri ile birlikte, ayak basmadık coğrafya bırakmamıştır. Veba'nın baş göstermesiyle, Antonius Block evine dönmektedir. Yaşamını, varlığını sorgulayan Antonius Block, Ölüm'ün onunla santranç oynamasıyla duyguları ve inançları gün yüzüne çıkacaktır.

 

 

Yedinci Mühür İzle

Yedinci Mühür filmini sizlerle paylaşıyoruz. Filmi dilediniz gibi izleyebilirsiniz. Filmi izledikten sonra yorumlar kısmına filmi izleyecek kşiler için fikirlerini beyan edebilirsiniz. Ayrıca diğer Filmlerimize de BURAYA tıklayarak erişebilirsiniz . İyi Seyirler ;

 

 

 

Bu yazı 23 NISAN 2020 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?


Sponsor Bağlantılar

Facebook Sayfamız

Son Yorumlar

Twitter Sayfamız