En Korkunç 5 Film

Blair Cadı Projesi

Bundan 20 sene sonra, korku filmlerinde bulunan görüntülerin nasıl bir teknik olduğunu izah etmek zorunda kalırsanız, onu kaynağa, Blair Witch projesine geri götürmeniz gerekir. 1999 seneninde yayınlanan film, Maryland'de mahalli bir efsaneyi takip eden üç talebenin gerçek kaydı olan kurgusal olmayan olarak görmenizi istedi. (Evet, bu bu arada Texas Chainsaw kırımı ve Paranormal aktivitenin son enkarnasyonlarının gerçek olaylara dayandığını düşünen aptallarla sayısız argümana sahip olan film.) Bir milyon dolardan daha az fiyatla, Blair Witch projesi bu miktarın takriben 250 katını brüt hale getirdi.

Çocuk Hayalet

Poltergeist, Cadılar Bayramı'nın slasher filmine olduğu gibi perili hane alt türüne: türünün ilk örneği değildi, fakat şeyleri tertemiz bir stil, aşırı ve zeka düzeyine yükseltti. Büyük ölçüde ortak akla gelen yazar/co-yapımcı Steven Spielberg, "Poltergeist" (Teksas Kırımı) Tobe Hooper yönettiği, bir hayli mecazları ölümü kötü ruhlar' kanal olur kim evin içine iblisleri kovmak için hareket eden küçük çocuk; anne ve baba kötü olsa da geceleri yatak odasında bir genç musallat, o garip gölgeler; orta ve yardımcılar onun kopyalanmış bu yana kurulan. Netice, izleyicileri birbiri ardına bir ghoulish set parçasıyla patlatan bir creepshow (bir Palyaço bebeğiyle bir odada bir daha uyumaya çalışın), dehşete düşmüş bir anne, yer içi bir havuz ve tonlarca ıslak, çürüyen kadavra içeren bir gösteri ve kalabalıktan hoşlanan bir bitten önce

Ufo Olayı

Ridley Scott'ın Uzaylısının snarky izahı, yalnızca uzayda perili bir hane filmi olmasıdır. Bu adaletli bir tanım mı? Filmin kalitesini düşürüyor mu? Ehemmiyetli değil, zira gerçek perili hane-in-outer-space filmi Paul ws Anderson'ın kült favori olay Ufku. Aslında, filmin screenwrite, Paul Eisner, uzayda parlayan "olarak Paramount Pictures fikrini perdeli."2047 seneninde, Kurtarma gemisi Lewis ve Clark, boyutlararası Yolcu ile yapılan deneylerin ters gitmesinden sonra, yedi yıl önce kaybolan bir gemi olan olay ufkunu alana getiriyor. Gemi cehenneme gitti ve overlook Hotel gibi duygusal ve kötü niyetli bir varlığa geri döndü. Lewis ve Clark'ın mürettebatını manipüle etmeye başlar ve en karanlık korkularına ve pişmanlıklarına dayanarak halüsinasyonlara kapı aralar.The great haunted house filmleri gibi, Event Horizon da galon kan ve gristle yerine atmosfere ve canavarca şiddetin kısa anlarına dayanıyor. Paul ws Anderson şimdi Resident Evil Direktörü olarak biliniyor, ancak 1997'de kısa bir müddet için bir sonraki Clive Barker olabilirdi.

Savunucu

 

Yönetmen Michael Winner'ın senaryocu Jeffrey Konvitz'in aynı isimli romanının büyüleyici ve acayip uyarlaması olan Sentinel, 70'lerin daha iyi duyulmamış zaferlerinden biridir.başka bir deyişle, tüm bahisler için, cehennemin kapılarını açan ve çılgın zombi benzeri şeytanlar, Brooklyn brownstone'un içi olan amok'u çalıştırıyor. Bununla alakalı en çılgın şey: kazanan bir grup gerçek sirk ucubesi ve iblisleri oynamak için insanları sakatladı. Saf delilik.

 

Yabancı

Sahiden ürpertici ve akilane yapılmış olan The Strangers, Hollywood'u kör etti, mükemmel bir fragmandan istifade etti ve pozitif sözlü pozlamanın gücü üzerinde büyük bir kar ele geçirdi. 1963'ün the Haunting gibi ürkütücü tür klasiklerine geri dönen Bertino, atmosferik titreme, kamera dışı sesler aracılığıyla gerginlik, vinil kayıtları atlama ve filmin maskeli çağrısız konuklarının yıldızların arkasında dolaşan odak dışı çekimleri için gruesomeness'i atladı. Liv Tyler ve Scott Speedman.

Strangers ayrı olarak, tüm bu alt türün girişlerinden ev-istilası seçimi ile ilgili bir kötü adamdan en iyi mantığa sahiptir; Tyler, anonim kötülerden birine neden kendisinin ve kocasının saldırı altında olduğunu sorduğunda, duygusuz saldırgan kolayca şöyle diyor: "çünkü evdeydin."Tercüme:" sen sadece talihin boksun.

Bu yazı 16 ŞUBAT 2020 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?


Sponsor Bağlantılar

Facebook Sayfamız

Son Yorumlar

Twitter Sayfamız