En İyi 5 Macera Filmi

En İyi 5 Macera Filmi

Condor Tasarısı

Jackie Chan, bu rollicking Aksiyon-Serüven ipliği ile serüvenci Indiana Jones-esque Asya Şahin karakterine geri döndü. Bu go-around, Jackie aka Asya Şahin Naziler tarafından çalınan ve Sahra altında gömülü altın 240 ton arıyor. Yol süresince, Momoko isminde Bir Japon turist olan Ada isminde sıkışmış bir arkeolog ve başlangıçta ganimeti gizleyen Nazi kaptanının torunu Elsa ile bir araya geldi. Onlara itiraz etmek, özgün şirketten hayatta kalan son asker olan Adolf ile beraber çeşitli blackguards ve paralı askerler grubudur-kim altın kendisi almak için cehennem bükülmüştür. Yakında, Jackie'nin arkadaşlarından ikisi kendilerini köleliğe satarken, Jackie büyük bir İkinci Dünya Savaşı dönemi rüzgar tünelinde kötülerle savaşıyor. Bu film, Chan'ın Hong Kong standartları bütçesiyle zati lüks olan yüzde 100'ü geçti ve onu endüstrinin şimdiye kadar ürettiği en pahalı filmlerden biri haline getirdi.

Siyah Ölüm

Sene 1348. Avrupa Kara ölümün gölgesinde düştü. Veba yolunda tüm kırıp gibi, korku ve batıl yaygın. Bu kıyamet ortamında, kilise insanlar üzerindeki kavramasını kaybediyor. Bataklıkta gizlenmiş bir köyün vebanın erişemeyeceği söylentileri var. Hem de Köyü yöneten ve ölüleri hayata döndürebilen bir büyücü ile ilgili konuşmak dahi var. Korkunç bir şövalye olan Ulric, bu söylentileri araştırmak için kilise tarafından suçlanıyor. Toy bir rahip olan Osmund'un kendisini ve paralı asker grubunu bataklığa götürmesi için kılavuzluk eder, ancak osmund'un manastırını ayrılmak için başka nedenleri vardır. Köye yolculukları ve ortaya çıkan olaylar onları karanlığın kalbine ve osmund'un kendisine olan inancını ve Yaradan'ya olan sevgisini son teste sokacak dehşetlere götürür.

Apocalypto

"Apocalypto", bir zamanlar büyük Maya muasırlığının çalkantılı bitiş vakitlerine karşı efsanevi aksiyon-serüveni durduran bir kalptir. Onun pastoral varlığı vahşice şiddetli işgalci güç tarafından bozulur vakit, bir adam bir üzücü sonu onu bekliyor korku ve baskı tarafından yönetilen bir dünyaya tehlikeli bir yolculuğa alınır. Kaderin bir bükülme yoluyla ve onun kadın ve ailesi için sevgisinin gücü ile mahmuzlu o haneye dönmek ve neticede hayat tarzını kurtarmak için umutsuz bir mola yapacak.

Cennetin Kapısında

Yıllardır, yalnızca bir göz denilen korkunç figür, karşılaştığı herkesi yendi, fakat bir savaşçıdan çok bir hayvan gibi davrandı. Rastgele bir ilişkisi olan tek kişi, ona her gün yiyecek ve su getiren genç çocuk. Daimi kafesli ve zincirlenmiş, bir göz şimdi kırsal süpürme ve toplumun öncülerini yerinden yeni bir gücün dikkatini çekti: Hıristiyanlar.

Swiss Army Man

Outrageously eğlenceli ve derinden etkileyen, Swiss Army Man alkışlanan müzik video yönetmenleri Daniel Scheinert ve Daniel Kwan topluca DANİELS denilen ve vizyoner mesul ilk uzun metrajlı filmi olan bir Gonzo arkadaşım komedi" ne için Turn Down " video, diğerleri arasında. Biçim ve muhteva hem de sınırsız yaratıcılık ile patlama, İsviçre Silahlı gücü adam derin ve geri tekrar kaprisli duygusal absürt gider. Hank ıssız bir adada mahsur, hiç tekrar haneye yapma tüm umut vazgeçmiş olan. Fakat bir gün her şey Manny isminde bir ceset kıyıya yıkadığında değişir; ikisi hızlı arkadaş olurlar ve sonunda Hank'i hayallerinin kadınına geri getirecek destansı bir serüvene giderler. Swiss Army Man, benzeri olmayan bir dünya yaratıyor-saf fantastik hayal gücünün bir yeri, büyülü gerçekçilikle dolu, ancak hayalleri ve korkuları tamamiyle ilişkilendirilebilen iki karakter içeriyor. Dano ve Radcliffe her ikisi de yönetmenlerinin cüretkar vizyonuna tamamen bağlı kalıyorlar ve çalışmaları olağandışı, tüm filmi yönlendiren mizah ve kalbin mükemmel balansını buluyorlar. Sinemanın sunduğu tüm mükemmellerin bir kutlaması olan Swiss Army Man, yapımında kültürel bir olgudur; insan savunmasızlığının ve irtibatının gerçeküstü ve tamamiyle özgün bir incelemesi yaşanmalıdır.

Bu yazı 16 ŞUBAT 2020 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?


Sponsor Bağlantılar

Facebook Sayfamız

Son Yorumlar

Twitter Sayfamız