En iyi 5 Bilim Kurgu Filmi

En iyi 5 Bilim Kurgu Filmi

 

Deney

Süperstar genetik mühendisleri Clive ve Elsa akılalmaz melezler oluşturmak için değişik hayvanlardan DNA ekleme ile ilgili uzmanım. Şimdi bilim ve tıpta devrim yaratabilecek bir melezde insan DNA'sını kullanmak istiyorlar. Ancak, araştırmalarını finanse eden şirket bunu yasakladığında, Clive ve Elsa saklıca en cesaretli deneylerini yeraltına götürüyorlar-kendi merak ve hırsına hizmet etmek için bilimin hudutlarını zorlayarak kariyerlerini rizikoya atıyorlar. Netice dren, nadir zeka şaşırtıcı, garip güzel yaratık ve beklenmedik fiziksel gelişmeler bir dizi. İlk başta, dren en çılgın hayallerini aşıyor. Fakat büyüdükçe ve hızlandırılmış bir oranda öğrenirken, varlığı en kötü karabasanı olma tehdidinde bulunuyor.

Pasifik Savaşı

Kaiju denilen canavarca yaratıkların lejyonları denizden yükselmeye başladığında, milyonlarca can alacak ve insanlığın kaynaklarını yıllarca tüketecek bir savaş başladı. Dev Kaiju ile mücadele etmek için özel bir silah türü tasarlandı: zihinleri bir sinir köprüsünde kilitli olan iki kaptan tarafından aynı anda kontrol edilen jaegers isimi verilen devasa robotlar. Fakat Jaegers dahi merhametsiz Kaiju karşısında hemen hemen savunmasız olduğunu ispat ediyor. Mağlubiyetin eşiğinde, insanlığı müdafaa eden güçlerin, daha önceki bir pilot (Charlie Hunnam) ve tecrübe etmemiş bir stajyer (Rinko Kikuchi) olmak üzere, efsanevi fakat görünüşte eski bir Jaeger'i sürmeye çalışan iki olası kahramana dönmekten başka seçeneği yoktur.geçmişten. Beraber, montaj kıyametine karşı insanlığın son umudu olarak duruyorlar.

Yargıç Dredd

Gelecek Amerika ışınlanmış bir atık arazidir. Boston'dan Washington DC'ye uzanan Doğu kıyısında, suçluların kaotik sokakları yönettiği geniş, şiddetli bir metropol olan Mega City One yatıyor. Tek düzen gücü, yargıç, jüri ve anlık cellatın Birleşik güçlerine sahip olan "Hakimler" isimi verilen şehirsel polislerle yatıyor. Bilinen ve şehir süresince korkulan, Dredd (Karl Urban) son belası şehiri ridding ile alan son Yargıç, - "Slo-Mo" kullanıcıları normal hızının bir bölümünü gerçekliği yaşıyor olan tehlikeli bir ilaç salgını.

Suç Vakiti

Sıradan bir adam bu bilim kurgu geriliminde vakit içinde olağandışı bir adım atıyor. Hector (Karra Elejalde), kız arkadaşı Clara (Candela Fernández) ile kırsal alanda birkaç gün geçiriyor ve dürbünüyle oynarken dikkatini çeken bir şey görüyor. Ormanlık bir alana yakın yakındaki bir haneye bakarak, Hector giysilerini alarak güzel bir kadın Casuslar, ve bir yürüyüşe ve ona daha yakından bakmak vermeye karar verir. Ancak, birkaç dakika sonra haneye geldiğinde, kadın çimlerde yatıyor ve ya ölü veyahut bayılmış gibi görünüyor. Hector onu incelerken, garip bir adam tarafından saldırıya uğradı ve yürüyerek kaçıyor. Hector, gizemli bir bilim insanının (Nacho Vigalondo) sahip olduğu ve ona fütüristik bir dolaba saklanacak bir yer veren bir araştırma tesisi olduğu ortaya çıkan bir binaya sığınır. Bununla beraber, Hector, birkaç dakika sonra ortaya çıktığında aslında bir vakit yolculuğu makinesi olduğunu fark eder ve kendini şuursuz kadının üzerinde durduğunu görmek için pencereden dışarı bakar. Los Cronocrimenes (aka Timecrimes) yazar ve yönetmen Nacho Vigalondo ilk uzun metrajlı film oldu, kim de bilim insanı olarak görünür.

Yaşıyorlar

Hanesiz bir serseri, zengin ve fakirler arasındaki daimi genişleyen boşluğun bir nedenini keşfeder: zengin yuppies kılığında Amerikan toplumuna sızan insan olmayan uzaylıların komplosu. Uzaylıların gerçek yüzlerini ve bilinçaltı iletilerini ortaya çıkaran özel güneş gözlüğü yardımıyla ("izdivaç edip üret"," otoriteye gönder"), kahramanımız işgali durdurmaya çalışır. Reaganomics'in bu hicivi ve" açgözlülük iyidir " dönemi de Amerikan sinemasındaki en komik (ve en uzun) kavga et sahnelerinden birine sahiptir.

Bu yazı 16 ŞUBAT 2020 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?


Sponsor Bağlantılar

Facebook Sayfamız

Son Yorumlar

Twitter Sayfamız