Sınırları Zorlayın : Karanlıkta Dans

Film Önerisi

Düzenli olarak film önerileri paylaşmaya devam ediyoruz. Bugün sizlerle paylaşacağımız eşsiz bir film Dacner İn The Dark Türkçe karşılığı ise Karanlıkta Dans. Sinemanın aykırı adamı Lars Won Trier, tarafından çekişmiş eşsiz bir film. Lars Won Trier, kendine has üslübu ve sinematografik yapısıyla sinemanın dehası olarak nitelendirilir. Filmleri, sert ve ağırdır. Yarattığı güçlü karakterler, akıl almaz filmlere imza atıyor.

Trier, Karanlık Dans filmiyle Dünya’nın en prestijli film festivallerinden birisi olan Cannes film festivalinde altın palmiye ödülünü almaya hak kazandı. Dünya’nın saygılı müzisyenlerinden Björ filmde başrol olarak yer alıyor. Trier, filmi doğduğu ülke olan Danimarka’da 2000 yılında çekti.

 

Karanlıkta Dans Filmi’nin Hikayesi

Selma Jezkova, 10 yaşındaki çocuğuyla yıkık, dökük bir karavanda yaşamaya çalışmaktadır. Kalıtsal hastalığından kaynaklı, görme yetisini kaybetmek üzeredir. İlerleyen günlerde kendi oğlunun da bu kalıtsal rahatsızlığa sahip olduğunun farkına varır. Artık çocuğu da görme yetisini kaybetmeye başlamıştır. Selma Jezkova, görme yetisinin tam anlamıyla kaybetmeden para biriktirmeye çalışmaktadır. Tüm parasını oğlunun ameliyatına ayıracaktır. Lakin yaşam, Selma ve oğluna beklenmedik yollara sokacaktır.

Karanlık Dans filmi sıradanlaşmış filmlerden bir an olsun kurtulmak isteyen kişilerin tercih etmesini gerektiğim bir film. Alışılmışın dışında bir sinema deneyimini yaşamak ve filmlerin muazzam gücünü görmek için Karanlık Dans filmini izleyin!

Karanlık Dans Fragman

Bu yazı 18 MAYıS 2020 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?


Sponsor Bağlantılar

Facebook Sayfamız

Son Yorumlar

Twitter Sayfamız