Netflix’te İzleyebileceğiniz En İyi 9 Film Önerisi

Netflix’te İzleyebileceğiniz En İyi 9 Film


Kurulduğu ilk andan bu yana dikkatleri üzerine çeken Netflix, televizyon ve sinema izleme alışkanlarını tamamen değiştirdi. Sürekli olarak yeni yapımlarıyla gündeme gelen Netflix, ülkemizde Blu TV, HBO ya da Amazon Prime gibi platformlara göre daha popülerdir. Tv kanallarında istediği filmleri bulamayan çoğu insan, soluğu Netflix’te alıyor. Milyon dolarlık yapımlara imza atan Netflix, son zamanlarda kendi ürettiği yapımlarla da karşımıza çıkıyor. 2019 yılının en iddialı Oscar adaylarından biri olan Roma film, Netflix yapımları arasında yer alıyor. İzle9 olarak Netflix’te izlenecek en iyi 9 filmi sizler için derledik. İyi seyirler dileriz.

1- Roma


Şimdiye kadar çekilen en iyi Netflix filmi olarak kabul edilen Roma, Alfonso Cuaron imzalı ve 2019 Oscar adaylığı kazanan bir yapım. Meksikalı bir hizmetçi olarak hayat süren Cleo’nun hayatını ekranlara taşıyan Roma, aynı zamanda 1970 yıllarındaki Meksika dönemine de ışık tutuyor. Meksika’nın o dönemki toplumsal yaşantısını izleyebileceğiniz Roma filmini izlemenizi tavsiye ederiz.

2-Bird Box

Başrolünde Oscar ödüllü Sandra Bullock’un yer aldığı Bird Box, bizleri post-apokaliptik bir dünyaya götürüyor. Eğer siz de kıyamet senaryolarını izlemeyi seviyorsanız, Bird Box tam size göre!

3- Bright


Netflix’te yer alan fantastik filmlerden biri olan Bright, insan ve orkların bir arada yaşadığı bir dünyayı beyaz perdeye aktarıyor. Will Smith’i izleyebileceğiniz Bright filmi, izlenmesi gereken filmler listenizde yer almalı.

4- Cargo


Kıyamet senaryolu filmlerden hoşlanıyorsanız, Cargo tam size göre. Netflix’in en iyi gerilim filmlerinden biri olan Cargo’nun başrolünde ünlü oyuncu Martin Freeman yer alıyor.

5- Polar


Mads Mikkelsen’ın başrolünde olduğu Polar, kiralık katilliğini bırakmış eski bir katilin hayatını anlatıyor.

6- Okja


Cannes Film Festivali’ne damgasını vuran Okja, Mija ve en yakın arkadaşı Okja’nın hikayesini anlatıyor.

7- Annihilation


Bilimkurgu severlerin mutlaka izlemesi gereken Annihilation, karantina bölgesine gönderilen bir grup bilim insanının yaşadıklarını anlatıyor.

8- The Ballad of Buster Scruggs


2019 yılında 2 Oscar kazanan The Ballad of Buster Scruggs, farklı hikayeler içeren antoloji filmi. The Ballad of Buster Scruggs filminin yönetmen koltuğunda Coen Kardeşler oturuyor.

9- Beast of No Nation


Netflix’in en başarılı yapımlarından olan Beast of No Nation, korkunç bir savaşa maruz kalan Afrikalı bir çocuğun hikayesini sinemaya aktarıyor.

Bu yazı 20 NISAN 2020 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?


Sponsor Bağlantılar

Facebook Sayfamız

Son Yorumlar

Twitter Sayfamız