Mucize Doktoru bu kadar sevdik?

Mucize Doktor Final mı yapıyor ? Dizinin rating sırası nasıl ? Mucize Doktor’un konusu , Mucize Doktor yayınlandığı saatler ? Mucize Doktor nerden izliyebilirim ? Mucize Doktor uyarlama mı ? Mucize Doktor Neden bu kadar izleniyor ? Bu sorulara ve daha fazlasına yazımızda cevap vereciğiz.

Mucize Doktor dizinin neden bu kadar sevdiğimizi ve bazı sorulara cevap vereceğiz ? Mucize Doktor final mı yapıyor ? Mucize Doktor Rating durumu nedir ? gibi soruları. Hadi gelin birlikte okuyalım.

Netflix’in, Türkiye pazarına girmesi ve ardından Blu TV’nin kurulmasıyla birlikte Türkiyedeki dizi anlayışı kısmen değişti. Dizi kültürümüz, İnternet dizileri ve Televizyon dizileri olarak ikiye bölündüğünü söyleyebiliriz. İnternet dizileri; daha özgün senaryolar, daha bütçeli yapımlar ve iyi bir ekibin mutfakda olmasıyla izlenilesi kılındı. Televizyonda ise son 10 yıldır – bazı istisnalar dışında - değişen bi’şey yok. Diziler aynı, senaryolar aynı, mekanlar aynı, oyuncular tek rol oyuncuları. Lakin son zamanlarda bir dizi yayınlandı ki. Birbirine uç olan bu iki grubu da aynı ekrana buluşturabilmeyi başardı. Bu yapım, Mucize Doktor’ dan başka bir dizi değil. Dizi, Eylülde Fox TV ekranlarında görücüye çıktı. Fragmanı ilk çıktığından yayınlanılan güne kadar heyecanla beklendi. Yayınlandığında da beklentilerin altında kalmadığını söyleyebiliriz. Güney Kore yapımı olan ‘’Good Doctor’’dan esinlenen dizinin farklı konusu ise şöyle; taşrada yetişen Ali karakteri babasının onu redetmesiyle yetimhanede büyür. Sonrasında tıp fakültesini kazanır ve birincilikle bitirir. Özel bir hastanede asistan olarak işe alınma şansı bulur ve olaylar gelişir. Yalnız Ali’nin özelliği, Savant sendromlu bir Otostik olması. Baş karakterimizi hastanede asistan olarak işe başlama şansını bulur ve olaylar gelişir. Otozim gibi

konuların işlenmesi ve üzerine farkındalık yaratması taktire şahen bir iş. Otozim, günümüz Türkiyesinde hala bir tabu olarak devamlılığını koruyor. Böyle bir işin Türkiyede işlenmesi ve bu durumun normalleştirilmesi yerinde bir hareket. Ayrıca baş karakterimiz olan Doktor. Ali ( Taner Ölmez ) karakter içinde yerinde bir seçim. Mimikleriyle,jestleriyle, duruşuyla Doktor Ali karakterinin hakkını veriyor. Dizi, Türkiyede alışılmışın bır tık dışında olması izleyenlerin açısından çekici geliyor. Sanat ekibi, Ses ekibi, Oyuncu seçimleri gibi teknik durumlar gayet yerinde ve doğru seçimler. Kamera arkası ekibinde yorucu çalışma şartlarına rağmen gayet güzel bir iş çıkarması tebrik edilesi bir durum. Genel olarak diziyi sevmemizin sebebi ; değindiği konunun sosyal bir konu olması sonrasında senaryonun kurgusu, çekimlerin tekniği ve çok iyi oyuncuların olması. Diziyi sevmemize sebep oluyor.

DİZİNİN RATİNG ORANLARI NASIL ?

Reyting sistemine baktığımızda dizi ilk yayınlandığı günün ilk sırasına giriyor. Tekrar bölümü dahi 2. Sırada. Birkaç hafta öncesinde ise, Yayınlandığı bu günde her zaman ilk sırada olan Diriliş : Ertuğrul dizisi Mucize Doktor karşısında tahtını elinden düşürdü. Dizi, sosyal medyada da ilgiyle takip ediliyor. Yayınlandığı günlerde Twitter’da Trent Topic listesine çok rahat bir şekilde giriyor ve devamlılığını koruyor. Mucize Doktor Türkiyede 10 kişinin 7 ‘si tarafından izleniliyor .

Mucize Doktor ne zaman Final olur ?

Dizi, şu an okuduğunuz yazıyı yazdığımız günlerde 10. Bölüm fragmanı yayınlandı. Ratinglerden alınan veriler ve dizinin sosyal anlamdaki geri dönüşler kanalın ve yapımcıyı mutlu edecek türden. Mucize Doktor uzun bir süre daha devam edicektir. Lakin, iddalı başlayıp sonradan sönen, diziler ülkesi olan televizyonlarımız; Mucize Doktor, dizisi için nasıl bir ömrü olacak, günümüz sıran dizilerine dönüp, dönmeyeceğini bize zaman göstericek.

Bu yazı 12 KASıM 2019 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?


Sponsor Bağlantılar

Facebook Sayfamız

Son Yorumlar

Twitter Sayfamız