Mucize Doktor 12. Bölümde Neler Oldu ? 

Mucize Doktor 12. Bölümde Neler Oldu ? 

 

  Mucize Doktor, Perşembe günü yayınlanan 12. Bölümü ile milyonlarca insanı ekran başına kilitledi. Fox Tv’nin iddialı dizisi Mucize Doktor, her geçen gün genişleyen izleyici kitlesiyle birlikte Türkiye’de en çok izlenilen Televizyon dizisi ünvanınıda taşıyor. 

 

 

   Mucize Doktorun son bölümü oldukça haraketli geçti. 11. Bölümün sonunda Ali ve Nazlı deniz kıyısında baş başa oturup denizi izliyorken Nazlı, Ali’nin omzuna başını yaslamış Ali bu duruma tepkisiz kalmaya çalışmıştı.  Bu sahnede karakterlerin birbirlerini tamamlama evresine girdikleri, duygusal dünyaların, gerçek yaşam ile buluşturmaya başladıklarını gösteriyor .(Mucize Doktor’un 11. Bölüm yorumunu sitemizde bulabilirsiniz) 11. Bölümün final sahnesinde olduğu gibi Ali ve Nazlı 12. Bölümün girişinde birlikte hastaneye giriyorlar. Oldukça mutlu olan ikili, Tanju’nun ‘’ An itibari ile soruşturma’’ altındasın demesiyle. Duygusal çöküş yaşanıyor. Nazlı’nın 6. Bölümde yaptığı tedavi sırasındaki hatası sonrasında Tanju Hoca’nın resmi kurumlara bildirmesiyle birlikte Sağlık Bakanlığı müfettişleri soruşturma başlatıyor. Bölümün sonuna kadar Nazlı için gelecek kurul cevabının gerginliğiyle geçiyor. 

    Doktor kontrolu olmadan ilaç içen, hasta vücudunun direncinin kırılmasıyla hastaneye kaldırılıyor. İki çocuk babası olan hasta ile Nazlı arasında bağ oluşuyor. Nazlı, özlediği ve unuttuğu baba karakterini hasta sayesinde hatırlıyor. Bir yanda kuruldan gelecek cevabı bekleyen Nazlı, aynı anda hasta için uğraşıyor, duygusal çöküşü gittikçe artmaya başlıyor. Ali ise sürekli Nazlı için bi’şeyler yaparak onu mutlu etmeye çalışıyor. Kendi deyimiyle ‘’ Jestler’’ yapıyor.  

  Diğer yandan Beliz, kendi iç dünyasına gömülmüştür. Hastane finansal anlamda gün geçtikçe kötüye gitmektedir. Arabada nefes almakta zorlanan Beliz, yanına Fermanı çağırır. Ferman’a hastanenin finansal durumunu anlatır. Ferman ise ‘’bunları birlikte açacağız ‘’ diyerek Beliz’i sakinleştirmeye çalışır. Daha önce Fermandan  çocuk istediğini söyleyen Beliz, bu sahnede de kalan tek sırrını anlatarak kendini tamamen Ferman’a bırakıyor. İleryen sahnelerde ise Beliz’in Ferman tarafından evlilik teklifi etmesini bekliyor olacak. 

   Son birkaç bölümdür Tanju Hoca karakterinin izleyici tarafından sempati kazandırılmaya çalışılıyor. 11. Bölümde Ali için yaptıkları ve 12. Bölümde, Gülümseyemeyen hastasının tedavi parasını, hastanenin çalıştığı iş adamına şantaj yaparak, tedavisini üstlenmesini sağlıyor. Bu durum izleyenleri oldukça şaşırttığını söyleyebiliriz.  

   Ferman, Nazlı’nın çaresizliğini görür ve bi’şeyler yapmak ister. Kuruldan gelecek olumsuz bir cevap Nazlı’nın doktorluğuna engel olacaktır. Ferman, ambulansta videolaringoskopi cihazının eksikliğini farkeder ve bu duruma Adil hoca ile paylaşır. Nazlı, ambulansta videolaringoskopi  olmadığını söylerse kendisini kurtarabilecektir. Nazlı, kendini kurtarırken, hastanenin başına iş açacaktır. Ferman bulduğu bi çözüm ile ya Beliz’i tercih edecektir ya da Nazlı’yı ikisinin arasında kalan Ferman için karar vermek oldukça zordur.  

     Kurul cevabı bekleyen Nazlı, kurulun onu çağırmasıyla birlikte odaya doğru yürümeye başlar. Ferman, Nazlı’yı odaya çekerek. Kurulun karşısında ‘’ ambulansta videolaringoskopi’nin olmadığını söyle’’ diyerek Nazlı’ya yardımcı olur. Kurul karşısına çıkan Nazlı, tüm soruları cevaplar.  Kendi iç dünysasında çatışan Nazlı,  Ferman’nın onunla paylaştığı bilgiyi, kurul ile paylaşmaz. Kuruldaki doktor, ‘’ son bir soru olarak neden videolaringoskopi kullanmadınız ‘’ diye sorar. Tam o sırada Ali, odaya dalar. Neyle karşılaştıklarını anlamayan Kurul, Ali’nin kendini ve Nazlıyı anlatmasıyla sakinleşir. İzleyenler için oldukça duygusal bir sahne olduğunu söyleyebiliriz. Ali tüm duygusallığıyla bildiği herşeyi anlatır.  

       Kurul açıklanır ve Nazlı, kınama cezası alır. Bu duruma herkes çok sevinir. Beliz’in ‘’ Hastane için herhangi olumzsuz bir durumdan bahsetmediğiniz için sizlere minnettarım’’ demesiyle Ferman, içine gömülür, bu durumu Beliz’e anlatması gereklidir. Herkes çıktıktan sonra Ferman, Beliz’e olan durumu anlatmak için Beliz’i odasına çağırır. Beliz, Ferman’ın odasına giderken  Ferman’ın ona evlenme teklifi yapacağını düşünür. O beklenti ve mutlulukla Ferman’ın odasına giden Beliz, tam anlamıyla yıkılır. Ferman, Nazlı için yaptıklarını ve ona videolaringoskopi’nin ambulansta olmadığını söylemesi gerektiği söyler. Bu durum Beliz’in Ferman’a olan tüm güvenlerinin yerle bir eder. Aralarında tartışırken Beliz’in, Ferman’a ‘’ Sen daha kimi kaybettin, söylemeyeceksin değil mi?’’ diyerek. Ferman’ın sırrını hatırlatır. Beliz, odaya terkederek sahne biter. Küçük bir ayrılık yaşayacak çift, ilerleyen zamanda tekrardan barışacaktır. 

  

    Mucize Doktor’un 12. Bölümünün final sahnesinde ise Nazlı, Alİ’ye dans etmeyi öğretir. Birlikye eğlenen ikili, oldukça mutludur. Ali, gün geçtikçe Nazlı’ya daha yakın olurken, Nazlı’da bu durumdan geri kalmıyor.  

   Mucize Doktor’un 12. Bölümü böyle geçti. Sizlerden beğendiğiniz, beğenmediğiniz  ya da olmasını istediğiniz durumları aşağıdaki yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirisiniz. 

Bu yazı 29 KASıM 2019 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?


Sponsor Bağlantılar

Facebook Sayfamız

Son Yorumlar

Twitter Sayfamız