İşte Mucize Doktor Dizisinin Orjinal olan Dizisi!

Son zamanlarda en çok izlenilen diziler arasında giren mucize doktor dizisi oyuncuları Taner Ölmez (Ali Vefa), Reha Özcan (Adil), Özge Özder (Kıvılcım), Onur Tuna (Ferman), Sinem Ünsal (Nazlı), Hazal Türesan (Beliz), Murat Aygen (Tanju), Bihter Dinçel (Selvi), Fırat Altunmeşe (Demir), Hayal Köseoğlu(Açelya), Korhan HERDURAN(Güneş), Merve Bulut (Gülin), Abidin Külçe (Küçük Ali – Çocuk Ali Vefa), Berk TOKTAMIŞOĞLU (Ali’nin Abisi), Serenay Aktaş (Elif) gibi oyuncuların yer aldığını biliyoruz fakat bu dizinin orjinali aslında hangisi bu yazımızda bu diziden bahsedeceğiz.

Bu hafta 10. bölümü yayınlanacak olan mucize doktor dizisi ikinci bölümden sonra  kendinden sıkça söz ettirmiş yazar çizerlerin ve araştırmacıların dikkatini çekmişti ve ertesinde dizi hakkında genelde olumsuz eleştiriler ve ağza alınmayacak söylemlerde bulunuldu işte sizin için orjinal dizi hakkında bilgiler veriyoruz.

Mucize doktor dizisinin esinlenilen dizi "The Good Doctor" dizisidir. Koreli olan bu yapım hem amerika hemde japonyada büyük ilgi ile izlenmektedir.

Doktor Ali'nin orjinal karakterinin adı ise Joo Woon dur.

mucize doktor ali, joo woon

Doktor Aslının Orjinali: Yoon Seo'dur 

 

Doktor Fermanın orjinal karakteri ismini bulamadık fakat fotoğrafı aşağıdadır

 

Her ne kadar üzerinde yazılıp çizilse kötü eleştiriler yapılsada bir o kadarda iyi eleştiri var. Bir iş taklit edilmişse o iş baraşırı bir iştir ve evrensel bir ürün olur tüm insanların böyle senaryoları böyle yapımları görmeli kanaatindeyim. Şayet ülkemizde sanat eleştirmenleri kopya içerikten şikayetçi bu bir noktada doğru olsada ülkemizde çok iyi edebiyatçılar, yönetmenler senaristler var bir çok ülkeye yapım sattığımızı inkar edemeyiz. Televizyon dünyasında işler çok hızlı gelişir ve algılar çok farklı olduğundan bu güzel değerlerden bahsetmektense sürekli boş tarafından bakıyoruz bardağa. Bugün sizler için mucize doktor dizisi konusunu ele aldık ilerleyen zamanlarda bu dizi hakkında detaylı araştırmaları sizlerle paylaşacağız. İzle9 ailesi.

 

Mucize Doktor Dizisi Canlı izle

 

Bu yazı 09 KASıM 2019 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?


Sponsor Bağlantılar

Facebook Sayfamız

Son Yorumlar

Twitter Sayfamız