Dizi Önerisi : Şahsiyet

 

Puhu Tv, tarafından yapımı üstlenilen, Türkiye dizileri arasında alnının akıyla duran oldukça başarılı bir dizi. Türkiye sinemasından önemli isimlerin üstlendiği, güçlü senaryosu ve rejisiyle eşsiz bir iş ortaya çıkartılıyor. Onur Saylak ‘ın yönetmen koltuğunda oturduğu, senaryosunu Hakan Günday’ın yazdığı benzsersiz bir katil – polisiye dizisi. Şahsiyet dizisinin başrolünü ise Haluk Bilginer ve Cansu Dere üstleniyor. Haluk Bilginer’in Şahsiyet dizisinden gösterdiği muazzam performansıyla EMMY’de ödül aldığını belirtmekte fayda var.

Agah Beyoğlu, kendi halinde sıradan bir emekli memurdur. Yaşından kaynaklı hastalığı yeni yeni hastalkıklar nüks etmeye başlamıştır. Hastaneye gider ve alzeimher başlangıcında olduğunu, kısa bir süre sonra bir şeyleri hatırlamakta zorlanacağı söylenir. Agah Beyoğlu, haberi duymasıyla birlikte geçmişinde unutamadığı ve yarım kalan bir işi çözmeye niyetlenir. Vicdanını unutmuştur, yakında hiç birşey hatırlamayacak olmanın getirdiği cesaret ile beklenmedik bir yola girer.

Haluk Bilginer’in eşsiz performansı diziye defalarca izlemenize sebep olabilir. Ödüllü yönetmen Onur Saylak’ın yönetmen koltuğunda oturduğu ilk dizi olması ve oldukça başarılı bir işi ortaya dökmesi ise oldukça değerli. Dizinin senaryosunu, kitaplardan tanıdığımız Hakan Günday kalema alıyor. Türkiye dizi tarihinde yerini oldukça koruyacak, eli yüzü düzgün bir dizi izlemek istiyorsanız Şahsiyet tam size göre. Puhu Tv’nin web adresinden ücretsiz olarak izleyebilirsiniz.

Bu yazı 17 MAYıS 2020 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?


Sponsor Bağlantılar

Facebook Sayfamız

Son Yorumlar

Twitter Sayfamız