Ali Vefa'nın Aşk-ı İlanı

Ali Vefa'nın Aşk-ı İlanı

Ali Vefa’dan Aşk İlanı Gibi Konuşması ! 

 

  Mucize Doktor 12. Bölüm perşembe günü Fox Tv, ekranlarında yayınlandı. Mucize Doktor’un 12. Bölümü reytinglerde yine tahtını korudu. Yayınlandığı bu günde büyük kitlelere erişen  Mucize Doktor, milyonlarca insan tarafından izleniyor. Bu arada Sitemizde Mucize Doktor’un 11 ve 12. Bölüm eleştirisinine göz gezdirebilirsiniz. 

 

   Mucize Doktor’da  12. Bölüm oldukça haraketli geçti. Nazlı için açılan soruşturma 12. Bölümde başladı. Bölüm boyunca Nazlı için çıkacak kurul sonuçunun gerginliğiyle sürdü. Bu sırada Ali Vefa, Nazlı’yı mutlu etmek için birçok şey yaptı. Nazlı için müzik çalar alan Ali, bunun yetersiz geldiğini düşünerek kurula sunmak üzere Nazlı için bir dosya hazırladı.  

     

     Beklenen an geldi ve Nazlı kurul karşısına çıktı.  Kurul karşısına çıkan Nazlı, gergin ve ağlamaklıydı. Kurulun ortasında Ali’nin odaya beklenmedik bir anda girmesiyle kurul gerldi. Ali, kendisinin dinlenilmesi gerektiğini söyleyerek konuşmaya başladı. Ali’nin konuşması oldukça duygusal bir konuşmaydı. O sahneyi izleyelim ve hemen sahneden neler çıkartabiliriz, bunları yazalım. 

 

 

  Sahnede dikkat edilmesi gereken birkaç cümle var. Ali’nin ‘’ Bizim gibileri kabul etmeniz için çok büyük bir kalbiniz olması gerekir. ‘’ Burada Nazlı’nın kalbinin içinde olduğunun mesajını veriyor. Bir diğeri ise ‘’ Hayatımda ilk defa Nazlı buraya başını koydu (Omuzunu işaret ederek) ’’ Ali, Nazlı’nın ona dokunmasında rahatsız olmamasıyla zaten büyük bir tabusunu yıkıyor ve bu durum Nazlı’ya hissettiklerini yavaş yavaş gösteriyor. Bir diğeri kuruldan bir müfettişin ‘’ Neden bize bunları açıklıyorsunuz ? ‘’ diyerek sorması ve Ali’nin bu soru karşısında ‘’ Ona gülüşünü geri vermek için Nazlı bir kere bile gülse herşeye değer ‘’ diyerek eklemesi. Bu durumda Ali, Nazlı’ya olan duygularını ilan ediyor. Sahnede ve daha sonrasında konuşmalar üzerine durulmasada ilerleyen bölümlerde Ali ve Nazlı ikilisinin somutlaştıran adımlar atılacaktır. 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu yazı 01 ARALıK 2019 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?


Sponsor Bağlantılar

Facebook Sayfamız

Son Yorumlar

Twitter Sayfamız