ALİ VE NAZLI ARASINDAKİ BAĞLAR GÜN GEÇTİK GÜÇLENİYOR

ALİ VE NAZLI ARASINDAKİ BAĞLAR GÜN GEÇTİK GÜÇLENİYOR

ALİ VE NAZLI ARASINDAKİ BAĞLAR GÜN GEÇTİK GÜÇLENİYOR

 

Mucize Doktor dizisinde gün geçtikçe Ali ile Nazlı arasındaki duygusallık her bölümde yavaş, yavaş yükseliyor. En son bölümde ki sahnede bi’şeylerin filizlendiğini gördük. Nazlı ‘nın yükseklik korkusunu yenmek için Ali ‘den yardım istemesi gibi. Sahne, hastanenin damında geçti. İkili arasındaki yakınlık gözden kaçmadı. Nazlı, yükseklik korkusunun olduğunun ve bunun Ali’nin yardımıyla üstesinden gelebileceğini Ali’ye söyledi. Korkusundan kaynaklı Ali’nin elini tutmak isteyen Nazlı, Ali ‘nin elini tutamayacağını bildiği için yanında uzun bir bez getirmişti. Bunun bir ucunu Ali’nin koluna diğer ucunuda kendi koluna bağlayacaktı ve böylece korkusunu azaltacaktı. Ali bu duruma tebessüm ile karşılık verdi.

Nazlı, gözleri kapalı bir şekilde yavaş, yavaş Ali’nin olduğu yere damın uçurumuna doğru yürüdü. Nazlı, Aliye yaklaştığı her adımda birbirlerinin ellerine bağlı olan bez sona doğru geliyordu. En sonunda Ali’nin yanına varan Nazlı, gözünü açıp yüksekliği gördükten sonra kapattı. Lakin Ali’nin yanından ayrılmayan Nazlı birlikte uzunca şehre baktılar. Sahne bu şekilde gelişti, sahnenin alt metnini okuduğumuz da karşımıza şu sonuclar çıkıyor; Nazlı korkusunu yenmek için neden bir başkası değil de Ali’ye ihtiyaç duyuyor ? Bu sorunun cevabı oldukça basit, Ali ile olan bağlarını bilinçsizce güclendiriyor. Diğer bir soru ise o çok korktuğu uçuruma adım, adım yaklaştığında oradan uzaklaşmıyor. Ali’nin uçurumun yanında olması Nazlı’ya güç veriyor. Bundan kaynaklı oraya yaklaşabiliyor ve uzunca bir süre yan yana kalıyorlar.

 

Diğer bir sahne ise Ali’nin Patolojiye alınmasına en karşı çıkan kişi Nazlı. Ferman hocayla defalarca konuşuyor. Ali’nin hastanedeki tüm vakalarda çalıştığı ve ürettiği çözümleri binbir zorlukla bulup, toparlayıp dosyalaştırıyor. Bu dosyalar ile Ferman hocayı etkileyip Ali’yi tekrar Cerrahi bölümüne getirmeye çalışıyor. Nazlı’nın bu çabalarının sebebi Ali’yi mutlu etmek ve yanı başında görmek. Diğer bir sahne ise Nazlı’nın sürekli Ali’nin yanına gidip. Neler yapıp, yapmadığına bakması ve onu sürekli takip etmesi. Ayrıca bölümün sonlarına doğru Nazlı ve Açelya aralarında geçen sohbet de Nazlı’nın Ali için endişelendiğini görüyoruz. 10. Bölümün hemen ardından yayınlanan diğer bölümün fragmanında ise Nazlı, Ali’ye ‘’ hadi kaptan Pataloji bizi bekler ‘’ diye seslenen Pataloji asistanından, rahatsız olduğunu ve şaşırdığını ‘’ Kaptan mı ? ‘’ diyerek anlıyoruz. Nazlı, Ali’ye olan duygularının farkında olmadan gittikçe Ali’ye bağlanıyor. Önümüzeki bölümlerde ise Nazlı’nın Ali’ye olan duygularının farkına varıp kendine söylemesini izleyeceğimizi tahmin ediyoruz.

Mucize Doktor İzle


 

Bu yazı 16 KASıM 2019 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?


Sponsor Bağlantılar

Facebook Sayfamız

Son Yorumlar

Twitter Sayfamız