Vera Farmiga Hayatı ve Filmleri

Vera Farmiga Hayatı ve Filmleri

Vera Farmiga, Akıllı havada () rolüyle Yüksekokul Ödülü adaylığı ve Bates Motel'deki rolleriyle Primetime Emmy Ödülü adaylığı ve bizi gördüklerinde AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ'li oyuncu .6 Ağustos 1973'te yedi çocuğun ikincisi olan Vera Ann Farmiga, Clifton, New Jersey, AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ'de Ukraynalı ebeveynlere doğdu. Altı yaşına kadar İngilizce konuşmadı ve bir öğretmen olan annesi Luba'nın ve bir bilgisayar sistemi analisti olan babası Michael Farmiga'nın Ukraynalı Katolik evinde büyüdü.

Küçük kız kardeşi, 21 yaşında genç olan oyuncu Taissa Farmiga'dır. Genç Vera sıkılgan, miyop bir kızdı, piyano çalan ve halk gençlerinde Ukraynalı bir tur şirketi ile dans etti. 1991 seneninde Hunterdon merkez bölge Lisesi'nden mezun oldu. Farmiga başlangıçta bir optometrist olmayı hayal etti, ancak daha sonra fikrini değiştirdi ve 1995 seneninde mezun olan Syracuse Üniversitesi Sahne Sanatları Okulu'nda oyunculuk eğitimi aldı.

Sonrası sene, o profesyonel oyunculuk kariyerine başladı, oyun "Taking Sides" bir yedeği olarak onu Broadway ilk yapma. Onun sahne kredisi "Tempest" performansları dahil," iyi"," Martı", ve" İkinci El duman " bir iyi Gözden Broadway dışı imalat . Aynı yıl, Fox'un serüven dizisi Roar'da, o zamanlar bilinmeyen bir Heath Ledger'ın karşısında, kadın öncü olarak televizyonunu yaptı .

1998 yılında Farmiga, Return to Paradise dramasında ilk defa büyük ekran yaptı, daha sonra Oportünistlerde Christopher Walken'in kızlarını ve New York'ta bir güz'da Richard Gere oynadı . 2004 Sundance Film Şenliği ve Los Angeles Film Eleştirmenleri Derneği'nden En İyi Kadın Oyuncu ödülünü aldığı down to the Bone uyuşturucu bağımlılığını gizlerken hayatını ve evliliğini bir arada tutmak için mücadele eden işçi sınıfı bir anne olarak rol aldı. Farmiga'nın oyunculuk kabiliyeti, mançuryalı aday'da bir senatörün kızı, running Scared'da bir gangsterin karısı, Hırsız'da mizahi bir fahişe ve Köstebek'te bir polis psikiyatristi rolünden çeşitli karakterlerde parladı .

Farmiga, 2010 seneninde En İyi Kadın Oyuncu dalında Yüksekokul Ödülü'ne aday gösterildi . 2011 seneninde, o da başrolde bulunduğu Drama Higher Ground ile ilk yönetmenlik tecrübesi yaptı. Filmin hudutlu bir sürümü olmasına karşın, Farmiga'nın istikameti ve performansı çeşitli şenliklerde dikkat çekti. 2013 seneninde , o ilk sezonunda bir Drama dizisinde fevkalade başrol oyuncusu için bir Primetime Emmy Ödülü adaylığı aldığı drama gerilim dizisi Bates Motel, oynadığı başladı. 2019 seneninde, o ikinci bir Primetime Emmy Ödülü adaylığı aldı, hudutlu bir dizi veya film kategorisinde fevkalade Yardımcı Kadın Oyuncu bu sefer, bizi gördüklerinde Dram mini dizilerinde rolüyle .

Farmiga önceden Roar imalatı esnasında tanıştığı oyuncu Sebastian Roché ile izdivaç etti . Serinin 1997'de bitmesinden sonra ikisi Bahamalar'a kaçtı. 2004'te ayrıldılar ve daha sonra boşandılar. 13 Eylül 2008'de, iki çocuğu olan erkek çocuğu fynn McDonnell ve kızı Gytta Lubov Hawkey olan müzisyen Renn Hawkey ile izdivaç etti . Farmiga ailesi ile Hudson Vadisi, New York'ta yaşıyor. Oyunculuk mesleğinin dışındaki diğer etkinlikleri arasında okuma, piyano çalma, boks, jujitsu ve evcil hayvan angora keçileriyle zaman geçirme bulunuyor.

Bu yazı 17 ŞUBAT 2020 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?


Sponsor Bağlantılar

Facebook Sayfamız

Son Yorumlar

Twitter Sayfamız