Sissy Spacek Filmleri ve Hayatı

  Sissy Spacek Filmleri ve Hayatı

 

 Çocukken, Sissy Spacek ağaçlara tırmandı, atları sürdü, yüzdü ve ormanda oynadı. 25 Aralık 1949'da Quitman, Teksas'ta Virginia Frances  ve  Spacek, Sr., bir kaza tarım ajanı olarak doğdu. Babasının ailesi çek ve Alman orijinliydi.

  Sissy quitman Lisesi katıldı ve mezuniyet Kraliçesi oldu. Mezun olduktan sonra oyunculuk kariyerine başladı ve kuzeni oyuncu Rip Torn ile mesleğe alaka kazandı. Sissy New York'a taşındı ve onun aracılığıyla aktörler Stüdyosunun New York şubesine kaydoldu. Lee Strasberg Enstitüsü'nde oyunculuk eğitimi alırken, bu arada bir model ve şarkıcı olarak çalışmaya devam ederken, the Bitter End 10 dolar için bir gece sergiliyor. Sissy nihayetinde filme girdi ve ilk rollerinden biri klasik Kanlı toprak ' da Holly idi. Bu filmdeki Sanat Yönetmeni, 1974'te izdivaç ettiği ve sonunda sekiz filmde işbirliği yaptığı Jack Fisk'ti. Sissy, bu dönüm noktası filmini, Günah tohumu'da  yıldız yapımı ve Oscar adayı bir performansla izledi ve burada telekinezi ile postal giden aşağılanmış bir balo Kraliçesi oynadı. Sissy, film ve televizyonda kalıcı ve ödüllü bir kariyere sahipti ve bu kariyerinde madencinin Kızı için en iyi kadın oyuncu olarak Oscar kazandı. 

    İki yetişkin kızı olan sissy ve Jack'in ebeveynleri Virginia'nın Blue Ridge Dağları'nın eteklerinde büyük bir at çiftliğinde yaşıyorlar. 1980'lerin ve 1990'ların sonlarında film ve televizyonda görünmeye devam etmesine karşın, Sissy o senelerin çoğunu ailesine adadı. Daha sonra 2001 seneninde Sissy, yatak odasında  kuvvetli bir performansla büyük ekrana geri döndü ve bu da yalnızca altıncı En İyi Kadın Oyuncu Oscar adaylığını değil, Golden  ve çok sayıda eleştirmen Derneği Ödüllerinde En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kazandı. Sissy bir oyuncu olarak istikrarlı bir şekilde çalışmaya devam ediyor, ancak 2012'de kredileri bir hatıra, fevkalade sıradan hayatımı içerecek şekilde daha da genişledi.

Bu yazı 13 ŞUBAT 2020 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?


Sponsor Bağlantılar

Facebook Sayfamız

Son Yorumlar

Twitter Sayfamız