Rosamund Pike Biyografisi

Rosamund Pike Hayatı ve Rol Aldığı Filmler

   27 Ocak 1979'da Londra, İngiltere'de doğan oyuncu  Elizabeth Pike, klasik bir kemancı anne Caroline arkadaş ve bir opera şarkıcısı babası Julian Pike'nin tek çocuğu. Ebeveynlerinin çalışmaları hasebiyle, erken çocukluğunu Avrupa'ya yolcu ederek geçirdi. Pike Bristol Badminton Okulu katıldı, İngiltere ve Milli Gençlik Tiyatrosu'nda oyunculuk başladı. "Romeo ve Juliet" Milli Gençlik Tiyatro imalatında ortaya çıkan ise, Wadham College, Oxford'da İngiliz Edebiyatı okudu, nihayetinde üst ikinci sınıf onur derecesi ile mezun eğitimine devam etti, ancak ilk tespit ve bir ajan tarafından imza atmış oldu.

   Pike, Wives and Daughters  da dahil olmak üzere bir dizi İngiltere televizyon dizisinde bulundu ve James Bond filmi Başka Gün Can ver'de buzul güzelliği "Miranda Frost" olarak Uğurlu bir uzun metrajlı film yaptı; film yayınlandığında yalnızca 23 yaşındaydı. İlk filmi büyük bütçeli bir aksiyon filmi olmasına karşın, takip eden film çalışması, daha küçük , bağımsız filmlerde, Promised Land,  İngiliz Bağımsız Film Ödülleri'nde En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülünü kazandı ve Aşk ve Gurur , Bennet kızlarından biri olarak. Hollywood filminin kısa bir baskını, aksiyon filmi, Doom ve gerilim filmi sinema gecesi ile izledi, ancak üç filmde olağandışı performanslarla daha küçük filmlere döndü: aşk dersi, Kadının Fendi ve Benim Hikayem'deki Paul Giamatti karşısında öncü .

   İngiltere'de sahne çalışmalarına devam ederken, Pike casus spoof, Johnny english'in Dönüşünde ortaya çıktı ve bilim kurgu destanı Titanların öfkesi'de "Andromeda" rolünü yaşadı. O Tom Cruise karşısında kadın mermi ile aksiyon filmlerine döndü .

  Pike, 2009 seneninde Robie Uniacke isminde bir matematiksel araştırmacı ile bir ilişki içine girdi. Mayıs 2012'de Solo isimli ilk erkek çocuklarını doğurdu. Oyunculuğa geri döndü ve kayıp Kız'da coveted unvanı aldı. Film kritik ve gişe hit oldu, Pike En İyi Kadın Oyuncu olarak filmin tek Yüksekokul Ödülü adaylığı kazanç ile. Ayrı olarak Screen Actor's Guild, Golden Globes ve BAFTA'DAN En İyi Kadın Oyuncu olarak adaylık kazandı. Aralık 2014'te Uniacke ile ikinci erkek çocuğunu doğurdu.

Bu yazı 12 ŞUBAT 2020 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?


Sponsor Bağlantılar

Facebook Sayfamız

Son Yorumlar

Twitter Sayfamız