Rinko Kikuchi Hayatı ve Rol Aldığı Filmler

Rinko Kikuchi Hayatı ve Rol Aldığı Filmler

 

    Rinko, Tokyo'nun hemen güneyinde Hadano'da Kikuchi Yuriko olarak doğdu. Kasaba çoğunlukla yeşil çay ve hamam için bilinir. O üç kardeşin en küçüğü. Sokakta izlendikten sonra, memleketinde modellemeye başladı ve daha sonra rinko'ya geçmeden önce doğum isimi altında hareket etmeye başladı. O kült filmi Tea Taste göründü, fakat Babel rolüyle ana izleyicilerin dikkatini geldi, kendisi için o işaret dili öğrenmişti. Sağır-dilsiz oynadı. Umeki Miyoshi'den bu yana 50 sene içinde Oscar'a aday gösterilen ilk Japon oyuncu oldu. 

    Bunun dışında, Chanel ve Yves Saint Laurent'ın yanı sıra Japon pembe diziler için reklamlar da dahil olmak üzere reklamlarda bulunmuştu. Netice olarak, popülaritesi kendi ülkesinin dışında yükseldi. New York'a taşındı ve 2009'da bir film şenliğinde Tokyo'da tanıştığı yönetmen Spike Jonze ile bir müddet yaşadı. O vakit İngilizce dersleri almaya başladı. Norwegian Wood'un beğenilen film sürümünde bulunurken, daha sonra Amerikalı çoğunlukla 47 Ronin ve Pacific Rim gibi patlamış mısır filmleriydi.

   Amerikan eğlence içine onun başarısı ve baskını Kumiko onu döküm ile devam, ve Westworld. Rinko, 2014 seneninde Japon oyuncu Sometani Shota ile izdivaç etti ve Ekim 2016'da bir erkek çocuk doğurdu. Atların ve motosikletlerin kabiliyetli bir binicisi ve samuray filmlerini izleyerek büyüdü.

Bu yazı 12 ŞUBAT 2020 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?


Sponsor Bağlantılar

Facebook Sayfamız

Son Yorumlar

Twitter Sayfamız