Michelle Lynn Monaghan Filmgorafisi ve Hayatı

Michelle Lynn Monaghan Filmgorafisi ve Hayatı

Michelle Lynn Monaghan Filmgorafisi ve Hayatı

 

Michelle Lynn Monaghan 23 Mart 1976'da Winthrop, Iowa'da doğdu. Üç çocuğun en küçüğü ve günlük bakım merkezi işleten Şaron'un (Hamel) tek kızı ve fabrika işçisi ve rençper Robert L. Monaghan. Çoğunlukla İrlandalı ve Alman orijinli. Iowa'daki liseden mezun olduktan sonra üç sene Chicago'nun Columbia Koleji'nde gazetecilik okudu. Üniversiteye ödeme yapmak için model olarak bir iş aldı. 1999 seneninde üniversiteden ayrıldı ve tam vakitli olarak bir manken olarak çalışmak için New York'a taşındı. Milano, Singapur, Tokyo ve Hong Kong'daki pistlerde dünyayı dolaştı ve bu arada çok sayıda mecmua ve fihristte bulundu.

2000 seneninde TV çıkışını Genç Amerikalıların iki bölümünde (2000) yaptı, daha sonra Hukuk ve Düzen: Özel Mağdurlar Birimi'nde (1999) bulundu. Büyük ekranını ilk sefer Perfume'de Henrietta'nın küçük bir rolü ile yaptı (2001). Monaghan, 2002'de Boston Public (2000) isimli TV dizisinde bir sezon süresince Kimberly Woods rolüyle oynadığı 2002'de ün kazandı. Bir hayli destekleyici rol oynadıktan sonra, siyah komedi Kiss Kiss Bang Bang (2005) 'de Robert Downey Jr. ve Val Kilmer'in karşısında oynadı. Daha sonra 2005 seneninde Monaghan, Tom Cruise'un karşısında kadın öncü olarak Görevimiz tehlike III (2006) ile Çin, İtalya ve Amerika Birleşik Devletleri'nde çekiyordu.

2005 yılının Ağustos ayında, Avustralya'nın Sydney şehrinde Michelle Monaghan, uzun yıllar sevgilisi New York merkezli bir grafik tasarımcısı olan Peter White ile beş yıl önce bir Manhattan partisinde tanıştı.

Bu yazı 25 OCAK 2020 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?


Sponsor Bağlantılar

Facebook Sayfamız

Son Yorumlar

Twitter Sayfamız