Meryl Streep Kimdir ?

Meryl Streep Kimdir ?

 

Birçok eleştirmen tarafından en büyük yaşayan oyuncu olarak kabul edilen Meryl Streep, Akademi Ödülü'ne şaşırtıcı bir 21 kez aday gösterildi ve üç kez kazandı. Meryl Mary Wolf  , ticari bir sanatçı ve Harry William Streep, Jr, bir ilaç yöneticisi için Summit, New Jersey, 1949 yılında Mary Louise Streep doğdu. Babası Alman ve İsviçre-Alman kökenli oldu, ve annesi İngilizce vardı, İrlanda, ve Alman soy.

Meryl'in erken performans hırsları operaya doğru eğildi. Vassar'da bir öğrenci iken oyunculuk ile ilgilenmeye başladı ve mezun olduktan sonra Yale Drama Okulu'na kaydoldu. İlk filmi Julia rolünde olağanüstü bir performans sergiledi ve gelecek yıl avcı  rolüyle ilk Oscar'ına aday gösterildi. Kramer Kramer'e karşı  ve Sophie'nin Seçimi filmindeki performanslarıyla Akademi Ödülü'nü kazandı.

Meryl, zanaatında mükemmeliyetçi ve rollerine hazırlanmasında titiz ve özenli bir şekilde, Silkwood ; Benim Afrikam ; Sonsuz matem ve karanlıkta bir Çığlık, gibi harika filmlerde önümüzdeki on yıl içinde çok beğenilen performanslar dizisi ortaya çıktı. 1990'ların başında uygun parça bulamaması nedeniyle kariyeri biraz geriledi, ancak 1995'te Clint Eastwood'un Yasak ilişki'deki evli sevgilisi  ve marvin'in odası'ndaki  müsrif kızı olarak gösterdiği performansla zirveye çıktı.

 

   1998 yılında üretim alanına ilk girişimini yaptı ve The moving için yönetici yapımcıydı ...İlk Önce Zarar Verme . Filmdeki gelecek yıllarından bahsederken bir realist, "...ne olursa olsun, işim duracak..."

Bu yazı 14 ŞUBAT 2020 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?


Sponsor Bağlantılar

Facebook Sayfamız

Son Yorumlar

Twitter Sayfamız