Matt Dillon Yaşamı

Matt Dillon Yaşamı

Matt Dillon Yaşamı

 

Matt Dillon'ın başarılı film kariyeri otuz senesi aşkın bir müddettir dağılmış ve çok çeşitli dramatik ve komedi kabiliyetlerini sergilemiştir. Dillon çok istikametliliğini eleştirmenlerce beğenilen Paul Haggis filmi Crash'de ırkçı bir polis olarak başrolde gözaltına alınan bir performansla sergiledi. Bu rol ona Yüksekokul ödülü, Altın Küre Ödülü, Ekran Aktörleri Derneği Ödülü, Eleştirmenlerin Seçimi Ödülü, BAFTA Ödülü için aday gösterildi ve ona Bağımsız Ruh Ödülü kazandı. Ayrı olarak film ona Screen Actors Guild Ödülü ve En İyi Topluluk için Eleştirmen Seçimi Ödülü kazandı. New York Times'ın Film Eleştirmeni A.O. Scott şöyle diyordu: "Her filmde iyileşiyor gibi görünüyor."

Film, Cannes Film Şenliği'nde gösterime girdiğinde Charles Bukowski'nin alter egosunu betimlediği için parlayan incelemeler aldığı Universal Hudson'ın komedi You, Me ve Dupree'de ve Factotum'da Kate Hudson ve Owen Wilson'la oynadı. The Outsiders'daki çığır açan performansından, Mary's About Something About Mary'de takıntılı bir özel dedektif olarak komik dönüşüne kadar, neslinin en çeşitli aktörlerinden biri olduğunu ispat etti.

1990'da Dillon, Gus Van Sant'in Drugstore Cowboy'daki uyuşturucu bağımlısı olarak cesaretli performansı sebebiyle bir IFP Ruh Ödülü kazandı. Oradan Ted Demme'nin Uma Thurman ve Natalie Portman'ın karşısındaki Güzel Kızlar, Cameron Crowe's Singles, Kevin Kline ile In & Out, Kevin Spacey'in Albino Timsahı, Francis Ford Coppola'nın Rumble Fish'i, Garry Marshall'ın Flamingo Kid, Van gibi filmlerde rol aldı. Sant's Nicole Kidman ve John McNaughton'un Vahşi Şeyleri ile Can verir. Kate Beckinsale ve Vera Farmiga'nın karşısında, John Travolta, Robin Williams ve Kelly Preston'ın karşısında Disney'in Daha önceki Köpekleri ve Screen Gems filmlerinde Zırhlı ve Takers'ın karşısında Nothing But The Truth'da rol aldı.

Başarılı bir oyuncu olmasının yanı sıra Dillon, yazdığı Gérard Depardieu, Stellan Skarsgård ve James Caan ile beraber rol aldığı City of Ghosts ile ilk film yönetmenliğini yaptı. Hayaletler Şehrinden önce Dillon, televizyon yönetmenlik tecrübesini 1997'de HBO'nun cesaretli cezaevi draması Oz'un bir bölümü ile yaptı.

Dillon'un başarıları, Irwin Shaw'un Kansas City'ye Dönüşünün HBO uyarlamasında ve Sevgili Amerika: Mektuplar Haneden belgeselini anlatan bir bölümde televizyon gösterileriyle devam etti.

Dillon'ın çok kabiliyetli kabiliyetleri onu, The Boys In Winter'da Broadway'de ve Büyük Amerikan Dört Temmuz Ve Diğer Afetlerin PBS / Amerikan Playhouse yapımında oynadığı sahneye çıkardı.

Son filmleri arasında Annette Bening ve Kristen Wiig'in karşısındaki Komedi Kızı; drama Sunlight, Jr, Naomi Watts'ın karşısında ve soygun komedi Kurt Russell'ın karşısında Çalma Sanatı. Dillon en son M. Night Shyamalan'ın hit televizyon etkinliği dizisi FOX için Wayward Pines'de rol aldı.

Bu yazı 25 OCAK 2020 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?


Sponsor Bağlantılar

Facebook Sayfamız

Son Yorumlar

Twitter Sayfamız