Lynne Thigpen Kimdir ?

Lynne Thigpen Kimdir ?

Çok becerili oyuncu Lynne Thigpen 22 Aralık 1948'de Joliet, Illinois'de Cherlynne Thigpen doğdu. Urbana'daki Illinois Üniversitesi'ne katılırken topluluk Tiyatrosu ve üniversite tiyatro prodüksiyonlarında sahne aldı. Mezun olduktan sonra kısa bir müddet lise İngilizce öğretti, ancak oyunculuk konusundaki alakası nihayetinde öğretime hakim oldu. Profesyonelce hareket etme arzusu, kuvvetli bir vokal pirzola seti tarafından daha da körüklendi.

New York'a taşınırken, daha sonra 1971 seneninde kalça, çiçek enerjili müzikal "Godspell" de ayaktakımı talebesi topluluğunun bir parçası olarak şarkı söyleyen bir rol kazandı. İki sene sonra o özgün sahne döküm birkaç diğer azaları ile beraber filme rolünü transfer. Godspell: St'ye göre İncil'e dayanan bir müzikal. Matthew, Lynne için sınırsız enerji ve vokal gücün bir sanatçısı olarak büyük bir kapı açtı, O Bless The Lord my Soul'un heyecan verici sürümü ile örneklendiği gibi."1970'lerin müzikal sahnesinde  ve mavi yakalı "Working" rolleriyle devam etti ve 1981'de Tintypes'teki powerhouse performansı için Tony adaylığı kazandı. O nihayetinde gerekçeli, ancak, o dramatik bir oyuncu olarak ciddiye alınacak olsaydı, onun enerjilerini yönlendirmesi gerekir. Daha sonra tuneful yollarını ayrıldı ve iddialı bir şekilde filmlere ve televizyona girdi.

Onun 30 senelik kariyeri süresince, Lynne hemen hemen görünmeye devam etti 40 filmler ve çok sayıda televizyon dizisi, tabiatta çoklukla ikincil fakat dönüşümlü ateşli ve karakter onurlu. Lynne, typecasting'in kolay tuzaklarından kaçınmayı muvaffak olduğu için sosyal ve şehirsel dramada güçlü, çeneli bir figür oldu. Erken film bölümlerinin çoğu küçük ve ehemmiyetsiz görünse de, Tootsie , Sweet Liberty (1986), Hello Again ve Boşu Boşuna (1988) gibi popüler özelliklerde görünürken büyümeye ve daha güvenli bir taban kazanmaya devam etti. Her şimdi ve sonra, lean on Me  ' daki uçucu okul ebeveyni gibi parlamaya bir talih verildi. TV, la Law (1986) ve daytime soap All my Children (1970) üzerinde uzun süredir devam eden bir rol olarak öne çıkan bir rolüyle onun için daha elle tutulur ve üretken bir ortamdı. O da çocuklar için sıhhatli görüntüleme kendini adamış, dünyada Carmen Sandiego olduğu PBS çocuk serisinde isimsiz şef tasvir? ve Carmen Sandiego vaktinde nerede? (), süreçte dört Emmy adaylığı kazanıyor.

Yıllar boyunca, Lynne sahnede hayati bir güç olarak kaldı. August Wilson's Fences,Athol Fugard'ın "Boesman ve Lena ve Jar the Floor  için iki Broadway dışı Obisi ve En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu için bir Tony" isimli performansıyla Los Angeles Drama Eleştirmenleri ödülünü kazandı . Diğer güçlü tiyatro rolleri ile geldi "pazar günleri bir ay" ve bizim söz sahibi bir cesaretli 101 yaşında olan kızlık kadın olarak. Lynne'in karanlık sesli komutu, 20'den fazla sosyal açıdan alakalı kitabı kasette anlatmak için de kullanıldı. Onun son düzenli TV dizisi rolü kazasında polis memuru ve bilgisayar uzmanı Ella Farmer olarak oldu, onun ani ölümüne kadar oynadığı bir rol . Marina del Rey evinde baygın bulundu, Kaliforniya, bir arkadaşı tarafından, Lynne yaşında can verdi 54 bir serebral kanama. Adam Sandler ve Jack Nicholson rol aldığı son filmi Asabiyim, ölümünden sonra serbest bırakıldı.

Bu yazı 04 MART 2020 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?


Sponsor Bağlantılar

Facebook Sayfamız

Son Yorumlar

Twitter Sayfamız