Laura Dern Kimdir ?

Laura Dern Kimdir ?

 

   Laura Dern, aktörler Bruce Dern ve Diane Ladd'ın kızı Los Angeles'ta 10 Şubat 1967'de doğdu. Dern, film setlerine ve film endüstrisine bebeklikten maruz kaldı ve çocukken birkaç parça aldı. Dern iki iken ailesi boşandı ve Dern sonuç olarak birkaç yıldır babasıyla temas kaybetti.

Ailesinin geçmişi ve film yapım dünyasının kendi erken tadı yakında genç Dern'i kendini hareket etmeye ikna etti. Pek çok genç aktör gibi, kararı sosyal beceriksizlikten etkilenmiş olabilir-60'ların karşı kültür ebeveynlerinin çocuğu, Doğu mistisizmine ve siyasi radikalizme batmıştı ve daha muhafazakar sınıf arkadaşları tarafından tuhaf bir şey olarak görülüyordu. Gawky fiziksel görünümü yardımcı olmadı-gençlerinden önce bile, etkileyici 5 ' 10 " yüksekliğinin çoğunu elde etti, raylı sıska (önceden geniş kalçalar dışında), büyük ayakları ve kambur bir duruş vardı ve tüm bunlar için genellikle sınıf arkadaşları tarafından alay edildi. Belki de dokuz yaşındaki Dern, Lee Strasberg Tiyatro Enstitüsü'nde oyunculuk eğitimi alarak sığındı.Genç Dern için ilk başarı Adrian Lyne's Foxes, Jodie Foster oynadığı bir genç film rolüyle , 1980 yılında geldi.

    Bunu birkaç küçük parçayla ya da Bayanlar ve Baylar, muhteşem lekeler ve Öğretmenler gibi küçük filmlerdeki parçalarla bir öğretmenle ilişkisi olan bir öğrenci olarak izledi. (Annesi on üç yaşında film setlerinde aktif varlığına itiraz etti, Bu da Dern'in kurtuluşu için dava açmasını gerektirdi, böylece muhteşem Lekelerde rolünü oynayabildi. Bir sonraki rolleri, Günahlar'daki deforme olmuş çocukla arkadaş olan kör kız ve cinsel uyanışı gizemli bir yaşlı adamla pürüzsüz bir konuşma yapan genç bir kız olarak kariyerine önemli bir destek verdi.

     Dern, David Lynch'in beğeni toplayan Mavi kadife'de öncü bir rol oynamış gibi görünüyordu, ancak bir sonraki önemli filminden dört yıl önceydi ve bu , Lynch'in yönettiği tuhaf Vahşi duygular'dı.Ertesi yıl, 1930'larda güneyde cinsel olarak erken, özgür ruhlu bir genç hizmetçi olarak imza performansı haline gelecek olan Uçarı Gül'de rol aldı. Dern, performansı için Oscar adaylığı kazandı ve annesi ve yardımcı yıldızı Diane Ladd da yaptı.

     Belki de en çok yaz macera filmleri Jurassic Park ve Jurassic Park III Ellie Sattler tekrar rolüyle bilinen , ya da Ellen konuk performansıyla, kime kadın olarak Ellen sonunda bir lezbiyen olarak ortaya çıkıyor olmasına rağmen Dern büyük ekranda önemli rolleri kazanmaya devam ediyor, daha küçük, çok-Ekim gibi Düşünüyor Benim adım sam ve Aşk artık burada oturmuyor gibi insan dramaları kabul.

   Dern'in pre-teen gawkiness, kıvrak güzelliğe dönüştü, ancak bu, Dern'in korkusuzca kendini çok çeşitli rollere atmasını engellemiyor; bu da bazen çirkin olan, mükemmel bir örnek, hamileliği sosyal ve politik bir hale gelen yoğun sinir bozucu bir eziğin komik bir tasviri. vatandaş Ruth'ta futbol . Bu, bugün Hollywood'da çalışan en ilginç aktörlerden biri olan Dern ile sonuçlanır.

   Daha önce Treat Williams gibi Hollywood yetenek tarihli olması, Dern sonunda 2005 yılında müzisyen ben Harper evlendi. Kariyerinin başlarında Dern, maneviyat gurusu Marianne Williamson'ın oda arkadaşıydı.

Bu yazı 13 ŞUBAT 2020 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?


Sponsor Bağlantılar

Facebook Sayfamız

Son Yorumlar

Twitter Sayfamız