Kim Bu Harrison Ford

Kim Bu Harrison Ford

Kim Bu Harrison Ford

 

Harrison Ford 13 Temmuz 1942'de Chicago, Illinois'de bir radyo oyuncusu Dorothy (Nidelman) ve bir oyuncu reklam yönetmeni olarak çalışan Christopher Ford (John William Ford) doğdu. Annesi büyükanne ve büyükbabası Belarus, Minsk'ten gelen Musevi muhacirler iken babası İrlandalı ve Alman soyundan geliyordu. Harrison, Park Ridge Illinois'deki Maine Township Lisesi'nde cansız bir talebeydi (atletik yıldız yok, hiçbir zaman C vasatisinin üstünde değil). Wisconsin'de Ripon College'dan ayrıldıktan sonra, oyunculuk ve daha sonra yaz stokları yaptığında, Columbia ve daha sonra Universal ile bir Hollywood sözleşmesi imza attı. Film ve televizyondaki rolleri (Ironside (1967), Virginian (1962)) ikincil kaldı ve cesareti kırıldı, profesyonel marangozluk kariyerine döndü. Ancak dört sene sonra Gençlik Yılları'nda (1973) Bob Falfa olarak geri döndü. Dört yıl sonra Yıldız Savaşları'nda Han Solo rolüyle muazzam bir darbe aldı: Bölüm IV - Yeni Bir Umut (1977). Dört sene sonra Ford Mukaddes Hazine Avcıları'nda (1981) Indiana Jones'du.

Dört sene sonra Şahit'ta John Book rolüyle Yüksekokul Ödülü ve Altın Küre adaylığı (1985) aldı. Bundan dört sene sonra muvaffak olduğu tek şey Indiana Jones olarak üçüncü oynadığı başarıydı; aslında, eski başarılı rollerinin birçoğu, Tehlikeli Oyunlar'da (1992) Jack Ryan'ı daha yeni betimlediği gibi devam etti. Bir başka Altın Küre adaylığı, Dr. Richard Kimble'ın Kaçak'ta (1993) bulunmasına sebep oldu. O açıkça köklü bir Hollywood süperstarı. Ayrı olarak Wyoming, Jackson Hole'da 800 dönümlük bir çiftliğe sahiptir.

Ford, hem sabit kanatlı uçakların hem de helikopterlerin özel bir kaptanıdır ve Jackson, Wyoming'de takriben yarısı tabiat rezervi olarak bağışladığı 800 dönümlük (3.2 kilometrekare) bir çiftliğe sahiptir. Ford, birkaç sefer mahalli makamların talebi üzerine şahsi olarak acil helikopter hizmetleri sağladı, bir örnekte dehidrasyonun üstesinden gelen bir uzun yürüyüşe çıkan kimse kurtardı. Ford 1960'lı yıllarda Wisconsin-Wild Rose'daki Wild Rose Idlewild Havaalanı'nda uçuş eğitimine başladı ve Piper PA-22 Tri-Pacer'da uçtu, ancak saatte 15 dolarlık bir fiyatla eğitime devam edemedi. 1990'ların ortalarında kullanılmış bir Gulfstream II satın aldı ve kaptanlarından biri olan Terry Bender'den ona uçuş dersleri vermesini istedi. Wyoming Jackson'dan bir Cessna 182 uçmaya başladılar, sonra Teterboro, New Jersey'e geçtiler ve içinde çektikleri uçak Cessna 206'ya uçtular. Ford, beşeri havacılık örgütü Wings of Hope'un onursal idare heyeti azasıdır.

5 Mart 2015'te Ford'un Ryan PT-22 Recruit olduğuna inanılan uçağı, California, Venice'deki Penmar Golf Alanı'na acil iniş yaptı. Ford, uçağın motor arızası yaşadığını bildirmek için radyoya katılmıştı. Ronald Reagan UCLA Tıp Merkezi'ne alındı ​​ve burada adaletli ila orta derecede olduğu bildirildi. Ford, kaza esnasında ve diğer yaralanmalarda kırık bir leğen kemiği ve ayak bileği kırıldı.

Bu yazı 23 OCAK 2020 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?


Sponsor Bağlantılar

Facebook Sayfamız

Son Yorumlar

Twitter Sayfamız