Kevin Kline Yaşamı ve Filmleri

Kevin Kline Yaşamı ve Filmleri

Kevin Kline Yaşamı ve Filmleri

 

Kevin Kline, St. Louis, Missouri'de birkaç mağazaya sahip Margaret ve Robert Joseph Kline'da doğdu. Babası Alman Musevi orijinliydi ve annesi İrlandalı soylardan geliyordu. Bloomington'daki Indiana Üniversitesi'ne gittikten sonra Kline, New York'taki Juilliard School'da okudu. 1972'de Kline, New York'ta John Houseman tarafından yönetilen Oyunculuk Şirketi'ne katıldı. Bu şirket ile Kline ülke çapında Shakespeare'i canlandırdı. Sahnede, Kline "Yirminci Asırda" (1978) ve "Penzance Korsanları" (1981) müziklerinde yaptığı çalışmalarla iki Tony Ödülü kazandı.

Televizyon Sabunu Yarını Ara (1951) üzerinde çalıştıktan sonra, Kline ilk filminin Sophie'nin Seçimi (1982) olduğu Hollywood'a gitti. Performansı için Altın Küre'ye aday gösterildi. Yıllar Sonra'nın (1983) topluluk kadrosundaki çalışmaları yeniden çok başarılı olacaktı, böylelikle Lawrence Kasdan Silverado (1985) yazdığında, Kline yine oyuncu kadrosunun bir parçası olacaktı.

Otto rolüyle "Bana ahmak deme!" Batı Wanda isminde bir balık (1988) filminde Kline, Yardımcı Oyuncu Oscar'ını kazanacaktı. Kline, Büyük Performanslarda Hamlet gibi klasik roller oynayabilir: Hamlet (1990); veyahut Chaplin'de (1992) Douglas Fairbanks gibi kıvrımlı bir oyuncu; veya Soapdish'te komedi rolü (1991). Çalıştığı tüm filmlerde, iyi yapılmamış bir performans bulmak zor. 1989'da Kline oyuncu Phoebe Cates ile izdivaç etti.

Bu yazı 26 OCAK 2020 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?


Sponsor Bağlantılar

Facebook Sayfamız

Son Yorumlar

Twitter Sayfamız