James Nesbitt Hayatı ve Rol Aldığı Filmler Neler ?

James Nesbitt Hayatı ve Rol Aldığı Filmler Neler ?

 

    James Nesbitt, Ballymena doğdu, Kaza Antrim, Kuzey İrlanda, Mayıs, bir memur, ve James Nesbitt, bir ilkokul Müdürü. Coleraine akademik Müessesesi'nda (ayrı olarak Brian Campbell & Brian McAlister okulu) eğitim gördü. Başlangıçta bir Fransız öğretmeni olmayı tasarıladı. Öğretmen Robert Simpson oyunculuk alakasını başladı mahalli Riverside Tiyatrosu'nda çıraklık almaya onu teşvik kadar değildi, nihayetinde Londra'da bir tiyatro okuluna onu öncü, ve ne son derece başarılı oyunculuk kariyeri haline gelmiştir.

Kısa Bilgiler

Oliver'ın yerel bir imalatında Artful Dodger rolünü kazandığında 13 yaşında oyunculuk yapmaya başladı! Başlangıçta Fransızca okumak için üniversite katıldı, babasının ayak izlerini takip ve bir öğretmen olma niyetiyle, fakat oyunculuk eğitimi için bir sene sonra terk. Bir drama talebesi olarak, Jason Isaacs ve Jared Harris ile bir ev paylaştı. 2005 yılında çocuk hakları için kampanya yürüten UNICEF Büyükelçisi seçildi. 2010 yılında Ulster Üniversitesi şansölyesi olarak atandı.

    Kuzey İrlanda'daki sıkıntılardan etkilenen kurbanlara yardımcı olan dalga travma Merkezi ile çalışır. 2016 Yeni Sene onur listesinde bir OBE (İngiliz İmparatorluğu buyruğu subayı) atandı.ÖDÜL 2015, Critics ' Choice Television Awards-bir film veya hudutlu dizide en iyi Erkek Oyuncu: aday 2015, BAFTA televizyon Ödülleri - En İyi Erkek Oyuncu: aday 2008, Altın Küre-televizyon için yapılmış bir Mini Dizi veya sinema filminde bir oyuncu tarafından en iyi performans: aday1998, Screen Actors Guild Ödülleri-bir sinema filminde bir oyuncu tarafından üstün performans: aday

Bu yazı 11 ŞUBAT 2020 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?


Sponsor Bağlantılar

Facebook Sayfamız

Son Yorumlar

Twitter Sayfamız