Glenn Close Filmleri Nelerdir ?

Glenn Close Filmleri Nelerdir ?

 

Yedi sefer Yüksekokul Ödülü adayı oyuncu Glenn Close doğdu ve Greenwich büyüdü. Tanınmış kişi bir doktor olan Bettine ve William Close ' ın kızıdır. Ebeveynlerinin her ikisi de üst sınıf kuzeydoğu ailelerinden idi.

  Glenn, 1982 seneye kadar Broadway'de Robin Williams'ın yanı sıra garp'ın küçük dünyasında  Fields rolünde rol aldı. Bu rol için, Close için filmde bir atılım, daha sonra en iyi Yardımcı Kadın Oyuncu için bir Yüksekokul Ödülü adaylığı almaya devam etti. Sonrası sene o isabet komedi Yıllar Sonra rol aldı  kendisi için ikinci Oscar adaylığı aldı, bir kez daha Sarah Cooper rolünde aktris desteklemek için. Üçüncü filminde Close, tarafından canlandırılan beyzbol oyuncusu Roy daha önceki sevgilisi the Natural  isimli tüm vakitlerin en büyük spor filmlerinden birinde canlandırdı. Üçüncü ve son kez Close, destekleyici bir rolde En İyi Kadın Oyuncu Yüksekokul Ödülü'ne aday gösterildi.

  Close, the Boy  ve Jagged Edge gibi filmlerde rol aldı. yılında kapat o ve Anne Archer yanında balanssız  betimlediği Öldüren cazibe  gişede vuruldu. Bu rol için Yüksekokul Ödülü ve En İyi Kadın Oyuncu için Altın Küre aday gösterildi. Sonrası yıl Close, John ve Pfeiffer ile beraber oynadığı Isabelle  olarak tüm vakitlerin en klasik rollerinden birini canlandırdığı Oscar ödüllü Drama Tehlikeli ilişkiler'de ( rol aldı. Bu rol için Yüksekokul Ödülü ve En İyi Kadın Oyuncu için BAFTA Film Ödülü için bir kez daha aday gösterildi. Yakın coveted Heykeli kazanmak için favori fakat Maznun için Jodie Foster kaybetti. Kapat'ın 1980'lerde şöhret iddiası vardı. Close, Altın Küre Ödülü ve iki Emmy Ödülü kazandığı hit Drama dizisi Damages  da rol aldı. Kariyerinde yakın Oscar yedi kez aday olmuştur, üç Tonys kazandı bir üç Emmy, iki Altın Küre ve bir  Actors Ödülü.

Bu yazı 14 ŞUBAT 2020 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?


Sponsor Bağlantılar

Facebook Sayfamız

Son Yorumlar

Twitter Sayfamız