Geena Davis Hayatı ve Rol Aldığı Filmler Nelerdir ?

Geena Davis Hayatı ve Rol Aldığı Filmler Nelerdir ?

 

   Çocukken, Geena bir oyuncu olmayı hayal etti. Lisede iken, o bıraktı hissettim ve zira düşük benlik saygısı vardı, en 6 ayaklar, o okulun en uzun kızdı. Lise mezuniyetinden sonra Geena, new Hampshire'daki New England Koleji'ne girdi ve gelecek sene Drama dalında uzmanlaştığı Boston Üniversitesi'ne transfer oldu. 1977'de mezun oldu ve kariyerine başlamak için New York'a taşındı. Kariyeri satış memuru ve garsondan oluşuyordu. O Ann Taylor çalıştı, bir modellik Ajansı ile bir iş bulmak için çalışırken o nihayetinde Cumartesi pencere manken yükseldi nerede. Nihayetinde Zoli Ajansı tarafından imza adan, o Victoria Secret fihristinde bir model olarak yara.

  Hiç uyanık, Sydney Pollack o geena gördü ve tootsie onu döküm fihristte yeni kabiliyet arıyordu. İyi değerlendirmeleri ile Geena o kısa ömürlü fakat eleştirmenlerce beğenilen televizyon dizisi Buffalo Bill Dabney Coleman ile Wendy olarak rol aldı Los Angeles taşındı. Lokanta Müdürü Richard Emmolo ile başlangıç evliliği bu sefer çözüldü. Televizyondaki bir sonraki görünümü, kendi dizisi Sara'daydı  ki bu da iyiydi, fakat yakında iptal edildi. Geena daha sonra vasatinin altındaki Transilvanya'da 6-5000  büyük ekrana geri döndü ve hemen peşinden başarılı Chevy Chase filmi Acar Sleuth  izledi.

    Oradan, o korku remake fly  ikinci kocası Jeff Goldblum ile bir rulo oldu. Daha başarılı Tim Burton'ın karanlık komedi Beterböcek  ve kaza turist  idi. Son film için en iyi Yardımcı Kadın Oyuncu Oscar'ın sürpriz galibi oldu. Flying-saucer-in-the-pool Earth Girls are Easy (1988) ve Bill Murray ile everyone-loves-a-clown Quick Change öile daha eğlenceli filmler izledi. Ridley Scott'ın yönettiği çok başarılı Thelma ve Louise yeniden Geena ve Susan Sarandon için Yüksekokul Ödülü adaylığı kazandı.

    Tom Hanks ve Penny Marshall yönettiği ile, bir sonraki filmi olarak dönüm noktası oldu, Zoraki kahraman, yalnızca vasati oldu. Sonra Yönetmen Renny Harlin ile izdivaç etti ve "The Forge" isimli bir imalat ve geliştirme şirketi kurdular."Onların ilk filmi gişede flopped  sessiz oldu. Renny, geena'nın korsan öncüsü Morgan olarak oynadığı büyük bütçeli Korsan  filmini çekmeye karar verdi.

     Geena beri gerilim goodnight kiss rol aldı ve Little Brother ve Little Brother 2  Eleanor Little oynadı. Ayrı olarak, GEENA Davis Show ve Başkomutan  a başkanlık ederek TV'ye geri döndü. Her iki gösteri de bir sezondan sonra iptal edildi, ancak ikincisi için Altın Küre kazandı. 2001'den beri dördüncü kocası beyin operatörü Reza Jarrahy ile izdivaç etti ve üç çocuğu var. 2008 yılında, birkaç yıldır büyük ekrandan kaçırıldıktan sonra, Geena Sidney, Avustralya'ya, Harry Cook ve Harrison Gilbertson'un kötü ağızlı annesini The Devil mingled  isimli karanlık komediyi çekmek için oynamaya cesaret etti.

Bu yazı 12 ŞUBAT 2020 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?


Sponsor Bağlantılar

Facebook Sayfamız

Son Yorumlar

Twitter Sayfamız