Dina Shihabi Kimdir ?

Dina Shihabi Kimdir ?

 

Dina Shihabi, AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ'de çalışan Suudi Arabistanlı bir oyuncu. Dina Shihabi Suudi Arabistan'ın Riyad şehrinde doğdu ve Suudi Arabistan, Beyrut ve Dubai'de büyüdü. Dans sınıflarına 6 yaşında başlamış ve 13 yaşında Birleşik Arap Buyruklukları'nin "dans kraliçesi" denilen Dubai Toplum Tiyatrosu ve Sanat Merkezi Chaloub Stüdyosunda tanınmış kişi bir dans öğretmeni olan Sharmilla Kamte'den dans dersleri almaya başlamıştır. Çağdaş profesyonel dans ekibinin bir azası oldu.

Dubai'de Al Mawakeb Okulu, Emirates Beynelmilel Okulu ve Dubai Amerikan Akademisi'ne katıldı. Shihabi çok sayıda okul oyununda sahne aldı ve öğretmeni Nancy Mock tarafından Oyunculuk kariyerine devam etmesi için teşvik edildi.

18 yaşındayken babasının desturu ile Dina 2007'de New York'a taşındı ve oyunculuk kariyerine devam etti; Bu, 2010 seneninde onun için tam vakitli bir meslek haline geldi. 2011 seneninde, hem Juilliard'da hem de NYU Tisch Sanat Okulu'nda Lisansüstü Oyunculuk Programında kabul edildi. Dina 4 senelik bir lisans derecesini bitirmemesine karşın (2008'den 2010'a kadar bir Amerikan Konservatuvarı olan Amerikan Dramatik Sanatlar Akademisi'ne katıldı), NYU bir lisans derecesinden feragat etti ve 2014 seneninde MFA ile mezun oldu. Juilliard ve NYU Lisansüstü Oyunculuk programlarına kabul edilecek Ortadoğu doğumlu kadın.

Bu yazı 04 ŞUBAT 2020 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?


Sponsor Bağlantılar

Facebook Sayfamız

Son Yorumlar

Twitter Sayfamız