Dakota Fanning Kimdir ?

  Dakota Fanning Kimdir ?

   Dakota Fanning, 23 Şubat 1994'te Conyers, Georgia, AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ'de Heather Joy  ve Steven Fanning'de doğdu. Annesi profesyonel tenis oynadı ve babası, şimdi bir elektronik Satıcısı, küçük Lig beyzbol oynadı. O, Almanca, İrlandaca, İngilizce, Fransızca ve kanal Adalı iniş olduğunu. Sinematik dünyaya ilk çıkışından önce, Dakota evinin çevreninde kendi oyunculuk yaptı. Yaşı için çok aktifti ve sık sık gömleğinin altına bir battaniye koydu ve bir bebek sahibi gibi davrandı, küçük kız kardeşi Elle Fanning'i kullanarak, şimdi de bir oyuncu olan bebek olarak. Dakota evine yakın bir tiyatroya gitti, katıldığı çocukların ebeveynlerine göstermek için her hafta bir oyun koymak nerede. Ancak tiyatroyu yöneten insanlar Dakota'nın dikkat çektiğini fark ettiler ve ebeveynlerine onu bir Ajansa götürmelerini önerdiler. Son derece becerili olduğuna inanıyorlardı.

  Fanning ailesi Los Angeles'ta altı hafta geçirmek için önerildi, Gürcistan'daki hanelerinden uzun bir yol. Fakat Dakota ilk işini muvaffak oldu; milli bir gelgit reklamında rol almak. Diğer bir hayli çocuktan seçildi. Aile daha sonra Los Angeles'a kalıcı olarak taşınmaya karar verdi, zira Dakota'nın kariyeri çok iyi görünüyordu. Taşındıktan sonra Dakota profesyonel bir ajansla imza attı ve yakında tomcats filminde rol aldı . Daha sonra Clairee olarak Baba Xmas isimli küçük bir proje üzerine gitti.

    Fakat Dakota'nın büyük bir kırılması daha gelmedi. Benim adım Sam'in ana karakterlerinden biri için seçmelere katıldı ve yönetmen ve mürettebatın geri kalanı fevkalade kabiliyetinden şaşkına döndü. Dakota rol aldı, ve Lucy Diamond Dawson olarak filmde rol aldı, büyük Hollywood yıldızları Sean Penn ve Michelle Pfeiffer yanında.

Benim adım sam sonra onun beceri hemen dünya çapında tanındı. Charlize Theron'un yanı sıra Abby Jennings olarak Trapped'a gitti, daha sonra 2002'de Beni unutma Reese witherspoon'un genç sürümünü oynadı, ancak Dakota'nın 2002'de gelecek iki filmi daha vardı. Öncelikle Steven Spielberg'in Taken, mini TV dizisinde büyük bir rol aldı ve on bölümün tamamını ve bir parçası olduğunu anlattı. Meseleli bir uzaylı çocuğu oynadığı için bu biraz daha zorlayıcıydı, fakat zekice yapmayı muvaffak oldu. 2002 için son filmi Katie olarak çocuk filmi Hansel & Gretel oldu.

   2003, bir dizi heyecan verici projede rol aldığı için Dakota için de parlak bir senedi. Öncelikle, Mike Myers ile Kedi Sally Walden gibi oldu, sonra o Lorraine oynadı "Ray" Schleine, bratty küçük kız, Brittany Murphy yanında tatlı komedi Uptown Girls. Vakit içerisinde Olası Kim: Bir Vaziyet okul öncesi Kim ifade etti . 2004 seneninde Dakota, Denzel Washington'un yanı sıra şiddetli gerilim filmi Gazap ateşi'de bulundu. Onun yorumları mükemmeldi.

  İlk 2005 seneninde Dokuz hayat oldu , Maria olarak, Robert De Niro yanında sonra ürpertici Saklambaç. Şimdiye kadar, Hollywood'un en yoğun çocuk aktrisiydi, bir özgeçmiş için can vermek. Küçük kız kardeşi Elle Fanning de birkaç sene önce keşfedildi. Saklambaç , çalıştığı her şeyden ehemmiyetli filmlerinden biri olan Dünya savaşı geldi. Yalnızca onu daha popüler hale getirmekle kalmadı, bu arada a-list Hollywood aktörü Tom Cruise'un kızı oynamak zorunda kaldı. Dört çok başarılı prömiyeri vardı; ilk Tokyo, Japonya, ikinci Fransa, üçüncü Londra, İngiltere ve dördüncü New York, AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ. Daha sonra lilo & Stitch 2'de lilo'yu seslendirdi: Stitch'in bir aksaklığı var .

Bu yazı 12 ŞUBAT 2020 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?


Sponsor Bağlantılar

Facebook Sayfamız

Son Yorumlar

Twitter Sayfamız