Bryce Dallas Howard Kimdir ?

Bryce Dallas Howard Kimdir ?

   Bryce Dallas Howard 2 Mart 1981'de Los Angeles, Kaliforniya'da doğdu. Dallas, Teksas'ta tasarlandı. Babası, Ron Howard, daha önceki bir oyuncu Oscar ödüllü yönetmen döndü. Annesi oyuncu ve yazar Cheryl Howard . Tanınmış kişi akrabaları arasında amcası, oyuncu Clint Howard ve dedesi, aktörleri Rance Howard ve Jean Speegle Howard bulunuyor. Ayrı olarak 1985 doğumlu iki küçük ikiz kız kardeşi Jocelyn ve Paige Howard  ve 1987 doğumlu bir erkek kardeşi Reed Howard vardır. Onun soy Almanca içerir, İngilizce, İskoç, ve İrlandalı.

   Howard Greenwich büyüdü, Connecticut, ailesi kadar uzakta showbiz ortamının süs olası olduğunca onların dört çocuk yetiştirmek için karar zira. Çocukluğunun çoğunda, sahiden bir televizyona fazla ulaşımı yoktu. Greenwich Country Day School ve Byram Hills Lisesi Armonk, New York katıldı. O vakit, varoluşçuluğu keşfetti ve Albert Camus ve Jean-Paul Sartre'nin kitaplarını yuttu.

 Bryce Dallas olarak drama okuluna müracaat etti ve tanınmış babasıyla ilişkisi sebebiyle özel muameleden kaçınmak için soyadını bıraktı. 1999-2003 seneleri arasında Stella İsimler Konservatuvarı'nda ve New York Üniversitesi Tisch Sanat Okulu'nda okudu ve 2003 seneninde Drama BFA derecesi ile mezun oldu. O zaman, George Bernard Shaw, William Shakespeare ve Anton Çehov'un klasik oyunlarının Broadway yapımlarında sahne aldı.

   Genç Howard, babasının filmlerinden üçünde, Apollo 13'te (1995) annesiyle birlikte bir çocuk olarak ortaya çıkması da dahil olmak üzere ekstra olarak ortaya çıktı. İlk uzun metrajlı filmini, yönetmen Alan Brown'ın Book of Love  filminde yardımcı rol alan Heather olarak yaptı. Yönetmen M. Night Shyamalan, bir Broadway oyunundaki performansından etkilendi ve seçmelere katılmadan iki gerilim filminde kadın başrol oyuncusu olarak rol aldı: köy  ve Sudaki kız. Her iki film de, yayınlandığı sırada en yüksek açılış hafta sonları için kayıtları kırdı. Bryce'nin diğer ehemmiyetli filmleri arasında Terminatör: Kurtuluş Alacakaranlık Efsanesi: tutma (2010), Duyguların Rengi ve Bahta Bak bulunmaktadır

  Howard, Joaquin Phoenix'in hayvan zulmüyle alakalı bir belgesel olan Earthlings'i gösterdikten sonra sadık bir vegan oldu. Bunu gördükten sonra, hiçbir hayvansal ürün tüketmedi, süt veya yumurta dahi tüketmedi. Oyunculuk mesleğinin dışındaki diğer faaliyetleri arasında basketbol oynamak ve yazı yazmak bulunuyor. 17 Haziran 2006'da Connecticut'ta New York Üniversitesi'nde tanıştığı ve beş sene süresince çıktığı uzun müddettir erkek arkadaşı oyuncu Seth Gabel ile izdivaç etti. 16 Şubat 2007'de Bryce ve kocası Seth,lisminde bir erkek çocuğu olan ilk çocuklarının ebeveynleri oldu. İkinci çocukları, Beatrice Jean Howard Gabel isminde bir kızı, 19 Ocak 2012'de doğdu.

Bu yazı 11 ŞUBAT 2020 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?


Sponsor Bağlantılar

Facebook Sayfamız

Son Yorumlar

Twitter Sayfamız