Başarılı Aktiris Kate Winslet Hayatı ve Filmleri

Başarılı Aktiris Kate Winslet Hayatı ve Filmleri

Başarılı Aktiris Kate Winslet Hayatı ve Filmleri

Kate Winslet'e karakterlerinden rastgele biri ile ilgili neyi sevdiğini mesele ve "ballsy" kelimesi en az bir defa açılır. İngiliz oyuncu, daha şeytanca küçük kızlar lehine direk güzel kız parçalarından kaçınmaya dikkat çekti; Netice olarak, gamı ​​Shakespeare trajedisinden günümüz mistisizmi ve erotikine götüren eklektik bir özgeçmiş oluşturdu.

Kate Elizabeth Winslet, Berkshire'daki Reading'de, bir tılsımlar ailesinde doğdu - anne baba Roger Winslet ve Sally Anne Bridges-Winslet, hem sahne aktörleri hem de anneanne dedesi Oliver ve Linda Bridges, Okuma Repertuar Tiyatrosu'nu yönetti ve Robert Bridges amca bir fikstürdü Londra'nın West End tiyatro bölgesinde. Kate kabiliyetlerine erken yaşta geldi. İlk profesyonel konserini on bir yaşındayken, bir çocuk gevreği için bir reklamda Bal Canavarı'nın karşısında dans etti. Bu arada oyunculuk derslerine başladı ve bu da bir sahne sanatları lisesinde resmi eğitime sebep oldu. Önümüzdeki birkaç sene süresince düzenli olarak sahneye çıktı ve sitcom'lara birkaç parça indi. İlk büyük molası Cennet Yaratıkları'nda (1994) obsesif bir ergen olarak atıldığı 17 yaşında geldi. Ceberrut bir cinayet işleyen iki fantezi tarafından yakalanan kızın gerçek hikayesine dayanan film, mütevazı bir dağıtım aldı, ancak eleştirmenler tarafından övgüyle karşılandı.

Hala göreceli olarak bilinmeyen Winslet, Ang Lee'nin Aşk ve hayat (1995) için bir sonraki yıl sığır çağrı seçmelerine katıldı. Filmin yıldızı Emma Thompson üzerinde hatıranda bir izlenim bıraktı ve cesaretli Marianne Dashwood'un parçası için yüzden fazla umutluyu dövdü. Çalışmaları hem İngiliz Yüksekokul Ödülü hem de Oscar'ı En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu adayı ile ödüllendirdi. Winslet, Jude'da (1996) başkaldırıcı kahramanı ve Kenneth Branagh'ın Hamlet'inde (1996) Ophelia'yı oynayan iki dönem parçası daha izledi.

Winslet'i sanat hanesi cazibesinden beynelmilel yıldıza dönüştüren rol, James Cameron'un Titanik'indeki (1997) ihtiraslı, pembe yanaklı aristokrat Rose DeWitt Bukater idi. Dünyadaki genç kızlar Winslet ile idolleşti ve tanımlandı, kalbi olan Leonardo DiCaprio'nun karşısındaki her vakit yüzleşti ve canlandırıcı sıhhatli, safsız fiziğine dikkat çekti. Winslet'in performansı bu arada En İyi Kadın Oyuncu adaylığı kazandı ve iki Yüksekokul Ödülü adaylığı kazanan en genç oyuncu oldu.

Titanik'i (1997) çevreleyen beklenmedik alakanın şişmesinden sonra Winslet, bağımsız projelere çekilmek için istekliydi. Söylentiye göre, Hideous Kinky (1998) ve Mukaddes duman (1999) 'da serüvenci ruh arayışları oynamak için Âşık Shakespeare (1998) ve Genç kız ve kral (1999)' da başrol oynamıştır. İlki onu 1970'lerde Fas'tan yolcu eden genç bekar bir anne olarak kızlarıyla çekti; ikincisi, bir gurunun çabalı bir takipçisi olarak, Avustralya taşrağında bir "yine tertip etme" seansına kandırıldı. Sonrası yıl, Marquis de Sade'nin Düşlerin efendisi (2000) 'de oda hizmetçisi ve suç ortağı olarak dönem kıyafetini geri buldu. Kate, şimdiye kadar dört Yüksekokul Ödülü adaylığı ile onurlandırılan en genç oyuncu olma özelliğini taşıyor (29 yaşında dördüncü oldu). 2016 bakımından, yedi kez Oscar'a aday gösterildi ve bunlardan birini kazandı: Daha önceki bir toplama kampı muhafızı oynayarak drama Okuyucu (2008) için En İyi Kadın Oyuncu Oscar'ı aldı.

Joanna Hoffman (2015) 'da Joanna Hoffman'ın performansı sebebiyle yedinci Yüksekokul Ödülü adaylığını aldı.

Kamera dışında, Winslet yaramaz şakaları ve ailesel bağlılığı ile bilinir. Anna Winslet ve Beth Winslet'in (her iki aktris) iki kız kardeşi ve bir erkek kardeşi Joss var.

1998'de müdür yardımcısı Jim Threapleton ile izdivaç etti. Ekim 2000'de Mia Honey Threapleton isimli bir kızı vardı. 2001'de boşandılar. Daha sonra 2003 yılında yönetmen Sam Mendes ile izdivaç etti ve o yıl sonra erkek çocukları Joe Alfie Winslet-Mendes'i doğurdu. Yedi yıllık evlilikten sonra, Şubat 2010'da, arkadaşça ayrıldıklarını ve Ekim 2010'da boşandıklarını izah ettiler. 2012'de Kate, erkek çocuğu olduğu Ned Rocknroll ile izdivaç etti. Drama hizmetlerinden dolayı 2012 Kraliçe'nin Doğum Günü Onur Listesi'nde İngiliz İmparatorluğu Nişanı Komutanı olarak ödüllendirildi.

Bu yazı 25 OCAK 2020 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?


Sponsor Bağlantılar

Facebook Sayfamız

Son Yorumlar

Twitter Sayfamız