Alison Brie Kimdir ?

Alison Brie Kimdir ?

 

Alison Brie, Hollywood, Kaliforniya'da, kar emeli gütmeyen bir çocuk bakım ajansında çalışan Joanne (Brenner) ve bir müzisyen ve eğlence muhabiri Charles Terry Schermerhorn'da doğdu. Annesi Musevi ve babası İskoç vardır, Hollandaca, İngilizce, Almanca, ve Norveç soy.

Brie Güney Pasadena Los Angeles banliyösünde büyüdü. Erken yaşta oyunculuk ile ilgilenen, o Los Feliz Musevi toplum Merkezi'nde topluluk tiyatro gösterileri performans kariyerine başladı. İlk rolü Oz Büyücüsü'nda "Toto" idi. 2001 seneninde Güney Pasadena Lisesi'nden mezun olduktan sonra; Alison o oyunculuk onu BFA aldığı Sanat Kaliforniya Enstitüsü katıldı.

Orada iken, o Peach Blossom Fan dünya prömiyeri özgün döküm azalarından biriydi, Tiyatrosu'nda açılış tiyatro imalatı olarak gerçekleştirilen. Bu müddet zarfında Alison, İskoçya'nın Glasgow şehrindeki Royal Scottish Academy of Music and Drama bölümünde de okudu.

Mezun olduktan sonra film, televizyon ve tiyatro da dahil olmak üzere her türlü medyada çalışmaya devam etti. Blank Theater Company'nin genç oyun yazarı şenliğinde ve Odyssey, ve Rubicon Tiyatrolarındaki şovlarda sahne aldı ve Rubicon'un Hamlet imalatında "Ophelia" olarak unutulmaz performansıyla Indy Ödülü aldı. Comedy Central ve Disney'in Hannah Montana  için misafir rollerinin yanı sıra Mad Men   rolüne başlamadan önce bir takım bağımsız filmlerde öncü roller üstlendi. O vakitten beri film ve TV'de çalışmaya devam etti.

Bu yazı 17 ŞUBAT 2020 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?


Sponsor Bağlantılar

Facebook Sayfamız

Son Yorumlar

Twitter Sayfamız