3TV Phoenix

< / > Sitene Ekle
Sitene 3TV Phoenix Canlı Yayını ekle..
İsim 3TV Phoenix (KTVK)
Kategori Ulusal Haber
Genel Merkezi Phoenix, Arizona

KTVK , sanal kanal 3 ( UHF dijital kanal 24), Phoenix, Arizona , ABD için lisanslı bağımsız bir televizyon istasyonudur . İstasyon, CBS üyesi KPHO-TV (kanal 5) ile bir çiftin parçası olarak Iowa merkezli Meredith Corporation , Des Moines'in Meredith Local Media yan kuruluşuna aittir . İki istasyon Uptown Phoenix'teki North Seventh Avenue'da stüdyoları paylaşıyor; KTVK'nın vericisi, şehrin güney tarafındaki Güney Dağı'nda bulunmaktadır. İstasyonun sinyali Arizona'nın kuzeyindeki bir ağ üzerindençevirmen istasyonları .

GI Bill'in yazarı olan eski ABD Senatörü Ernest McFarland , yeni televizyon aracı tarafından büyülendi. Birkaç arkadaşıyla Arizona Televizyon Şirketi'ni kurdu ve Federal İletişim Komisyonu (FCC) ile bir televizyon istasyonu lisansı için başvuruda bulundu . KTVK, 28 Şubat 1955'te Phoenix'in dördüncü televizyon istasyonu olarak, McFarland'ın Arizona valisi seçilmesinden kısa bir süre sonra, hemen bir ABC üyesi haline geldi . McFarland, KTVK çağrı mektuplarını "TV bizim orta adımız olacağı için" seçtiğini belirtti. [1]

KTVK, düşük oranlı gündüz şovları ve prime time saatlerinde ara sıra bir program haricinde ABC'nin ağ zamanlamasının çoğunu temizledi. Yakında Tucson da dahil olmak üzere tüm Arizona eyaletine yayılan bir çevirmen ağı kurdu . İstasyon bazen, Tucson'un yerel ABC üyesi KGUN-TV'ye müdahale etmemek için ABC programlamasını önledi . Önlemlere rağmen, istasyon genellikle ağın en güçlü bağlı kuruluşlarından biri olduğu için ABC genellikle KTVK'dan memnun kaldı. Buna rağmen, KTVK'nın haber programlaması, KTAR-TV'nin (kanal 12) 1979'un Gannett Şirketi'ne (ve daha sonra ) satılması durumunda bile uzun yıllar boyunca uzun süredir lider olan KOOL-TV'nin (kanal 10, şimdi KSAZ-TV ) çok uzaktı çağrı işareti olarak değiştirKPNX ), KTVK'yı pazardaki tek yerel ağ kuruluşu haline getirdi. McFarland 1985'te öldü. Kızı Jewell McFarland Lewis, istasyonu miras aldı ve kocası Delbert ile birlikte çalıştırdı.

1986'da KTVK'ya kanal 10'ların (şimdiki KTSP) haber yönetimi personelinin birkaç üyesinden sonra istasyonun serveti önemli ölçüde iyileşmeye başladı. Agresif bir pazarlama kampanyası, yeni bir marka ( "NewsChannel" markasının ilk kullanımlarından biri olan NewsChannel 3 1990'larda televizyon istasyonları arasında popüler hale geldi) ve popüler yeni bir çapa ekibi sonunda KTVK'nın yerel haberlerde gerçekten rekabetçi bir oyuncu olmasına yardımcı oldu. 1980'lerin sonlarında, KTVK Arizona'daki en iyi televizyon kanalıydı. İstasyon 1980'lerin sonlarında ve 1990'ların başında haber programlarını yavaşça genişletti ve sonunda 1993'te sabah 7'den sabah 9'a iki saatlik bir programın başlatılmasıyla hafta sonu sabah haberleri ekledi.ağ ortağı. McFarland istasyonunu "anne ve pop" işi olarak işletti ve Lewises'in istasyonu ele geçirdiklerinde devam ettiği açık kapı politikası vardı. Çalışanların cirosu çok düşüktü ve haber odasında sarılmalar çok yaygındı. Bu, istasyonun uzun zamandır "Arizona'nın Ailesi" sloganına (bugün hala KTVK'nın haberleri, web sitesi ve muhabir imzaları ile kullanılan) bir büyümeydi.
23 Mayıs 1994'te New World Communications , Fox'la on iki istasyonunun (Phoenix'in uzun süredir CBS üyesi KSAZ-TV de dahil olmak üzere) ABC, CBS ve NBC ile olan ilişkilerinden Fox'a katılmaktan kaçınacağı bir ortaklık anlaşması duyurdu . [2] [3] CBS bir ortaklık için KTVK'ya yaklaştı, ancak Lewises teklifi reddetti ve ABC ile yenilenmiş bir anlaşma bekledi. Çok olsa Lewises' sürpriz, EW Scripps Şirket , şirketin o sırada Fox bağlı olan Phoenix alan ilişkisi taşımak için ABC zorla KNXV-TV şirketin en büyük iki istasyonlarında ABC istinat bir koşulu olarak (kanal 15) WEWS içinde Cleveland veWXYZ-TV de Detroit hem CBS kendileri tarafından yaklaştı, yerine de istasyonlarını Fox geçti Yeni Dünya anlaşma. KTVK daha sonra bu ağ ilişkisini güvence altına almak için CBS'ye yaklaştı, ancak o zaman bağımsız gelecekteki kardeş istasyon KPHO-TV'nin (kanal 5) sahibi Meredith Corporation, CBS'yi CBS üyeliğini devam ettirmenin bir koşulu olarak oraya taşımasına ikna etti onun Kansas istasyonu KCTV .

Lewises, FCC'ye Scripps'in “rekabet karşıtı amaçlar için lisans gücünü kötüye kullandığı” gerekçesiyle itiraz etti, ancak itirazları reddedildi. [3] ABC yaklaşık 40 yıl sonra, Lewises bağımsız istasyonu KTVK açmak için verdi. Kanal 3 hemen daha sendikasyonlu program satın almaya başladı, yerel haber programlamasını artırdı ve ABC ağ programlarını programından yavaş yavaş kaldırdı. [3] Ağustos 1994'te Günaydın Amerika'yı düşürdü ve Sabah 6: 00-9: 00 saatleri arasında Günaydın Arizona'yı başlattı ( sabah 6: 00-7: 00 yuvası daha önce daha geleneksel bir haber spikeri tarafından işgal edilmişti). KNXV , Eylül ayından itibaren Günaydın Amerika'yı yayınlamaya başlayacaktı .

15 Aralık 1994'te KTVK, Mike ve Maty'yi (KTVK'nın günde sadece 30 dakika yayınladığı) World News Now ve Nightline'ı da KNXV tarafından aldı. Bu noktada, ABC'nin karikatürleri de KNXV'e taşındı; Daha sonra KTVK Cumartesi sabahı haber yayınını bıraktı ve bunun yerine Fox Kids'i (KSAZ tarafından reddedildi) çalıştırmaya başladı . O zamana kadar, KTVK sadece ABC'den prime time programlama, spor ve popüler pembe diziler yayınladı . KTVK, Oprah ve Inside Edition için yerel sendikasyon haklarını yeniledi ve King World tarafından dağıtılan tüm mevcut sendikasyon gösterilerini satın aldı .Çarkıfelek ve Tehlike! (KSAZ tarafından yenilenmedi ve daha sonra KNXV'ye taşındı; her iki oyun şovu o zamandan beri KTVK'ya döndü), American Journal (KPNX tarafından yenilenmedi), Rolonda , Markalı ve Küçük Raskallar (son ikisi de hafta sonları hava).

Şuanda Yayında Olanlar

Yorumlar

Yorum Ekle

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?