TRT Haber

< / > Sitene Ekle
Sitene TRT Haber Canlı Yayını ekle..
İsim Türkiye Radyo Televizyon Kurumu
Kategori
Genel Merkezi Ankara
Telefon 0 312 463 23 30
Adres http://www.trt.net.tr/

TRT HABER


 

TRT HABER, kuruluşu yılı 18 MART 2010’dur.TRT HABER, TRT2 Kanalının tüm frekans ve karasal haklarını alarak yayın hayatına başladı.TRT HABER 18 Kasım 2013 tarihinde logosunu ve stüdyolarını değiştirip full HD yayınına geçmiştir.

Kanal ağırlıklı olarak Türkiyedeki siyasi, ekonomi haberlerini yayın akışında sağlar.Programlarında bazıları ise şöyledir; Bilgiden Bilince, Değişen Türkiye, Doğadaki İnsan,Dünyayı İnşa Edenler, Elçiye Zeval Olmaz, Gelenekten Geleceğe,Gülhan’ın Galaksi Rehberi, Haber Tadında, Hattı Midafaa, Herkes İçin Sağlıklı,Kaos Hattı,Meclis Taksı, Nefes Alan Topraklar,Ömür Dediğin vs. Programların arasında ender rastlanan bir doğa belgeseli mevcut ‘’Doğadaki İnsan’’ Serdar Kılıç’ın eşsiz sunumuyla bizi doğa yolculuğuna çıkarıyor.Serdar Kılıç’ın ‘’Dağ Evi’’ adındaki bir diğer belgeseli yine TRT HABER kanalında yayınlanıyordu.Program final yaptıktan bir süre sonra gelen talepler üzerine ‘’Doğadaki İnsan’’ adında tekrar bir belgesel yayınlanmaya başladı.Sunucusu, Serdar Kılıç dış dünyayı sadece televizyondan takip eden yerel köylere tek, tek gidip oralarda köy halkıyla röportajlar eşliğinde sunum yapıyor.Program’ın işleyişi Şehirdeki İnsan’ın, Doğaya yani özüne uzak kalmasını anlatır.Mutlaka izlenilip takip edilmesi gereken bir program.Doğadaki İnsan belgeseli her Cuma 22:20’de yayınlanıyor.Progaramı sitemizden ücretsiz ve fuul HD olarak izleyebilirsiniz.

Bir diğer kaliteli program ise Zeliha İlhan’ın ‘’Ömür Dediğin’’ programı.Yaşını almış insanların, hayat tecrübeleri, yaşamdaki anıları üzerine kurulu.Programdaki müzik seçimleri muazzam diyebiliriz.Özellikle genç neslin dikkatini çeken bu program tam anlamıyla gençlere yaşam öğütleriyle dolu.Program her Cumartesi saat.21:00’da yayınlanıyor.Programı sitemizden ücretsiz, donmadan fuul HD olarak izliyebilirsiniz.

Kanaldaki başka program ise; İnsanlık Hali, programı Seval Çöpür sunuyor insan’a dair her durumu masaya yatırıp sohbetleri yapılyor.Prof. Dr.Erol Göka, Prof. Dr. Kemal sayar eşsiz bilgileriyle program verimli geçiyor.İnsanın gelişimsel tarihi, günümüz dünyasındaki her sistemi üzerine sohbetler yapılıyor.Program her Cumartesi saat 23:00’da canlı olarak yayınlanıyor.Programı izlemek isterseniz Cumartesi gecesi sizi www.izle9.com sitesine bekliyoruz.Sitemizde kanalı ücretsiz ve fuul HD olarak izleyebilirsiniz.

TRT HABER kanalını sizlerle paylaşmaktan www.izle9.com ailesi olarak mutluluk duyuyoruz.Sitemizi ücretiz, fuul HD, donmadan gönül rahatlılığıyle telefonunuzdan,tabletinizden veya bilgisayarınızdan 24 saat boyunca izleyebilirsiniz.Sizlere daha iyi verebilmemiz için yorumlarınızı değerli buluyoruz.

TRT HABER CANLI İZLE

 

Şuanda Yayında Olanlar

Yorumlar

Yorum Ekle

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?