TRT 1 HD - Canlı izle
Giriş Kayıt Ol Şifre Sıfırla

TRT 1 HD

DİRİLİŞ "ERTUĞR 09:10 -
< / > Sitene Ekle
Sitene TRT 1 HD Canlı Yayını ekle..
İsim Türkiye Radyo Televizyon Kurumu
Kategori
Genel Merkezi Ankara
Telefon 0 312 463 43 43
Adres http://www.trt.net.tr/

TRT 1

TRT’nin açılımı ‘’Türkçe Radyo Televizyon’’ olarak geçer.TRT’in kuruluş yılı; 1 Mayıs 1964’tür özel bir yasayla özerk bir yönetim kadrosuyla kurulur.Kanal, Türkiye Cumhuriyeti’nin resmi yayın organıdır.İlerleyen yıllarda, tarih 1972 yılını gösterdiğinde.Yeni televizyon yasasıyla tamamen ‘’tarafsız’’ kamu kuruluşu olur.

TRT, kurulduğu yıllar da Türkiye halklarının gözü, kulağı olur.Türkiyeden, Dünyadan haberler, görseller, Trt ekranlarında yayınlanır.Yaşadığı coğrafyanın dışına çıkma şansı bulamayan Türkiye insanı, TRT sayesinde 1969’da ay’daki ilk yürüyüşü,Zeki Müren’in konserleri, dizileri, haber programlarını ve çocukları için özel yayınları izleme şansını bulur.

Tarihler 1975’i gösterdiğinde; Eurovision Şarkı ve Beste yarışması ilk kez TRT’nin organizasyonu altına girer.Aynı tarihlerde TRT, Türkiyede ilk defa renkli belgeseller çekip, yayınlar.Bu yıllar da Türkiye de yaklaşık 19 milyon insan TRT kanalını izleme şansını bulur.

Tarih, 31 Aralık 1981 yılbaşı gecesini gösterirken kanal yavaş, yavaş renklenmeye başlar ve 1984’de tamamen renklenerek yayın hayatına devam eder.İlerleyen zamanlarda özel kanalların kurulması ve yaygınlanmaşıyla TRT yayın akışını programlar, diziler ile güçlendirerek yayın hayatına devam eder.O günlerden gelen diziler ise şöyle; Bir Adam Yaratmak, Ferhunde Hanım ve Kızları, Hızır Acil Servis, Uğurgiller, Gülşen Abi, İz Peşinde, Gençler, Yaprak Dökümü,Kartallar Yüksek Uçar,Çalıkuşu,32.Gün, Şaşıfelek Çıkmazı, Yeditepe İstabul, Yedi Numara, Koçum Benim, Hisseli Harikalar Kumpanyası,Bir Yusuf Masalı, Zengin Kız Fakir Oğlan, Leyla İle Mecnun, Şubat, Yedi Güzel Adam vs. Yayınlandığı dönemlerde, Leyla ile Mecnun ve Şubat dizisi gençlerin dikkatini çeker.Sosyal Medya da sıkı bir hayran kitlesinin olması TRT kanalı’nın genç kuşaklar tarafından da izleniyor olduğunu gösterir.

Günümüz de TRT 1’de yapılan programlar ve diziler yüksek bir izleyici kitlesinin olduğunu görebiliyoruz.Kanal da yayınlanan bazı programlar ve diziler ise şöyle; Seksenler, Diriliş: Ertuğrul, Payitaht:Abdülhamid, Vuslat,Kalk Gidelim,Halka,Filinta,Hangimiz Sevmedik,Pelin Çift ile Gündem Ötesi, Aileler Yarışıyor, Enine boyuna vs. Şu an kanalda yayınlanan Diriliş:Ertuğrul, Payitaht: Abdülhamid programlar yayınlandığı günlerde rating sisteminde ilk 5’beşlerde olmayı başarıyor.

Şu an TRT çatısı altında; 14 televizyon kanalı, 5 ulusal, 5 bölgesel, 3 uluslararası 3 yerel radyo istasyonu, teleteks yayını ‘’Televizyon’’,‘’TRT Çocuk’’, ‘’Radyovizyon’’ isimle basılı dergileriyle Türkiye ve Dünyaya yayın yapmaktadır.TRT 1 ise TRT çatısı altında en fazla kitleye ulaşan kanaldır.

TRT 1 kanalını sizlerle paylaşmaktan www.izle9.com ailesi olarak mutluluk duyuyoruz.TRT 1 kanalını sitemizde ücretsiz ve Hd olarak 24 saat telefondan, tabletten veya bilgisayarınızdan izliyebilirsiniz.Yorumlarınızı sizlere daha iyi hizmet sağlayabilmemiz için değerli buluyoruz.


 

Şuanda Yayında Olanlar

Facebook Yorumlar


Yorumlar

Yorum Ekle

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?

Sponsor Bağlantılar

Yayın Akışı

Detaylı Gör

CENGİZ'İN ÇOCUKLARI
00:15 -

ŞAMPİYON
02:05 -

İYİLİK KULÜBÜ
04:20 -

ÖMÜR DEDİĞİN
05:00 -

6 MANTI
05:30 -

BENİ BÖYLE SEV
06:25 -

1'DE BUGÜN
09:00 -

DİRİLİŞ "ERTUĞRUL"
09:10 -

ENİNE BOYUNA
11:50 -

1'DE BUGÜN
13:00 -

SU SAVAŞLARI
13:10 -

1'DE BUGÜN
14:15 -

BENİM ADIM MELEK
14:25 -

ANA HABER
19:00 -

ŞAMPİYON
20:00 -

2020 AVRUPA FUTBOL ŞAMPİYO...
22:45 -

DEVRE ARASI
23:30 -

2020 AVRUPA FUTBOL ŞAMPİYO...
23:45 -

Tavsiye Kanallar

Son Haberler

DOKTOR ALİ İÇİN HAYAT DERSİ DOKTOR ALİ İÇİN HAYAT DERSİ...
ALİ VE NAZLI ARASINDAKİ BAĞLAR GÜN GEÇTİK GÜÇLENİYOR ALİ VE NAZLI ARASINDAKİ BAĞLAR...
LİMONATA LİMONATA
PATLAK SOKAKLAR Filmi izle PATLAK SOKAKLAR Filmi izle
14 KASIM PERŞEMBE REYTİNGLERDE HANGİ DİZİ EN ÇOK İZLENDİ 14 KASIM PERŞEMBE REYTİNGLERDE...
STAR TV’NİN İDDİALI DİZİSİ FİNAL MI YAPIYOR ? STAR TV’NİN İDDİALI DİZİSİ FİN...
BEHZAT Ç. VE BLU TV’NİN MUAMMASI BEHZAT Ç. VE BLU TV’NİN MUAMMA...
MASUM DİZİSİNİN YARATICISI BERKUM OYA NETFİLİX İÇİN YENİ BİR DİZİ HAZIRLIYOR ! MASUM DİZİSİNİN YARATICISI BER...
Leyla İle Mecnun dizisi neden hala çekilmiyor? Leyla İle Mecnun dizisi neden ...
Mucize doktor oyuncuları ne kadar kazanıyor? Mucize doktor oyuncuları ne ka...

Son Yorumlar